Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után rendszertelen ciklus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


9 évig szedtem fogamzásgátlót áprilisban abbahagytam. Kb augusztusig rendben meg is jött 30 nap tű pontosan. Korábban azt hittem az extrém méretű stressz okozza ami hónapok óta tart illetve nem mondom hogy nincs köze hozzá viszont. Szeptemberben is 39 napra jött meg októberben meg 41-re... A menstruációm viszont normális mennyiségű. Volt egy petefészek gyulladásom még szeptemberben mensi után de ezt se gondolom hogy oka lenne. Uh-n semmit nem láttak mikor voltam a petefészek gyulladásom miatt.


Valakinek akinek volt ilyen mikor állt helyre a mensije?



2021. okt. 27. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt elkezdted szedni a bogyót, rendszeres volt a ciklusod?
2021. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bár nagyon fiatal voltam de emlékeim szerint minden hónapban volt. Talán 1x fordult elő hogy nem jött meg
2021. okt. 27. 15:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem pontosan ugyanez volt. 3 hónapig normális aztán teljesen felborult. Tabletta előtt rövid ciklusaim voltak.


Azóta kiderült, hogy Hashimotom, pco-m, endometriómám és adenomiózisom van. A hosszú cikluson és a fáradékonyság kívül semmi tünetem nem volt. Lombikra készülünk.


Életem legrosszabb döntése volt, hogy hamarabb abbahagytam a gyógyszert minthogy gyereket szerettem volna, szerintem az a 3 hónap lett volna az esélyem, mielőtt kiújulnak/előjönnek a problémák.


Menj nőgyógyászhoz, de ne ahhoz akihez a leghamarabb lehet időpontot kapni. Nekem az endometriózist csak a meddőségi centrumban vették észre, pedig nem egy nőgyógyásznál jártam előtte.

2021. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem gyógyszer elött minden rendben volt még a mensimmel is. Utána olvastam a betegségeknek amit írtál, de ezek közül egyik sincs nálam illetve sajnos a fáradékonyság nekem több dolog is okozza gyakran vashiányom van így megy ez gyerek korom óta, illetve depresszió, szorongás és inszomniám is van, valamint epilepsziás is lettem május óta amire gyógyszert szedek ez is van hogy álmosít. Én személy szerint csak magán orvoshoz megyek ott mindenképpen hiszek abba, hogy már 2 külön orvos látta volna, ha valami ciszta/ták vannak. Július 20.-án is voltam szűrés miatt ott alapból van minden vizsgálat és most szeptember 27.-én, mert sejtettem, hogy petefészek gyulladásom van mivel sajgott a bal petefészkem az elsőnél és az utolsónál is végeztek uh-t.(két külön rendelő). Illetve a hirtelen jött epilepszia véget előjött a szorongásos depresszióm és kb idáig nem volt megállás stresszből. Esküvő, meghalt anyukám,temetés, rámragadt tartozások, ügyintézés, meghalt az egyik kisállatom utána petefészek gyulladás. A hajam is hullott persze most már jobb magam szerint meg tanácstalan vagyok. Nem akarok ezen is szorongani, mert ez sem tesz jót. Minden esetre megyek dokihoz november 8.-án. Köszönöm szépen hogy le

írtad észben tartom azért ezeket viszont remélem a legjobbat, hogy nincs semmi baj csak picit betett ez májustól számítva 4 hónap kemény stressz.

2021. nov. 1. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!