Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeretném abbahagyni a fogamzá...

Szeretném abbahagyni a fogamzásgátlót, de hogyan?

Figyelt kérdés
Lindynette fogamzásgátlót szedek már 2 éve, viszont most szeretnék szünetet tartani nagyon. Az utolsó levelemnél járok. Valaki, aki korábban már abbahagyta bármilyen tabletta szedését, hogyan csinálta? Kell valamiféle leszoktató tabletta, vagy csak simán nem kell elkezdeni az új levelet? Esetleg vizsgálat szükséges előtte? Vagy inkább konzultáljak a nőgyógyásszal erről?😇

2021. nov. 14. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán nem szeded, ha bevetted az utolsó tablettát.
2021. nov. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont most hagytam abba két hete. Elfogyott a levél, a következőt meg nem kezdtem el szedni.

(Két évig szedtem én is, életemben először így 30 évesen, de elég is volt belőle)

2021. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Abbahagyod. Csak úgy. Nem kezded el a következő levelet. A megvonásos vérzésed megjön, rá kb 28 napra meg a kövi, rendes menstruációd.

Persze nem mindenkinek áll át ilyen könnyen. Nekem minden olyan volt azonnal, mint előtte.

De előfordulhat az is, hogy összevissza jön meg, pattanásos leszel, változik a súlyod stb.

Ezekkel nem kell rögtön dokihoz fordulni, normális. Ha 6 hónap után is rosszalkodik a ciklusod, hol így hol úgy jön meg, akkor érdemes elmenni először nőgyógyászhoz.

2021. nov. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
7 eve szedtem. Elkezdtem az elso level gyogyszert a packbol majd a 6 ik szem utan gondoltunk egyett es abba hagytam. Szokasosan 4 nap utan megjott a megvonasos. Ra 25 napra a mensim. Minden rendbeb van.
2021. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!