Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék még? Hüvelyfertőz...

Mit tehetnék még? Hüvelyfertőzést szeretném megelőzni.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az utóbbi években folyton előjön a bakteriális vaginózisom. Nem vény nélküli vacakokkal kenegetem, mert tapasztalat, hogy nekem nem használnak, hanem mindig orvoshoz megyek, és felír receptet rendes gyógyszerre, amit a párom is szed. Utána hüvelyhelyreállítót helyezek fel, kontrollon minden rendben utána.

Extrán figyelek a higiéniára. Óvszerrel védekezünk, szex előtt/után zuhany, tisztasági betét, fehérnemű mosás minimum 60 fokon, nem alkalmaz nálam a párom orális kielégítést, ő is nagyon figyel mindenre. Megvárjuk a kezelés végét, addig nem vagyunk együtt.

Tehát próbálok mindent megtenni, mégis szex közben végig fáj, éget, pedig nem vagyok száraz. Aztán pár nap múlva kezdődik elöről az egész fertőzéses mizéria.

Valakinek esetleg van tapasztalata, egyéni megoldása, ami bevált?



2021. nov. 30. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit értesz hüvelyhelyreállító alatt?
2021. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam, hüvelyflóra-helyreállító :D
2021. nov. 30. 10:08
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Hányszor csináltál antibiotikumos kezelést az elmúlt egy évben, illetve milyen helyreállítót alkalmazol?
2021. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3x kaptam antibiotikumot ebben az évben. A Lactofeel-t és a Gynophilust használtam a fertőzések kezelése után.
2021. nov. 30. 10:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Óvszer nélkül is előjött? Ezt a bakteriális vaginózist kimutatta valamilyen teszt, vagy a nőgyógyász ránézésre tippeli be?
2021. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kenetvétel és tenyésztés is volt.
2021. nov. 30. 10:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem hordasz műanyag, ilyesmi? Szoktál hagyni egy kis szőrt? Nem okozhatja az óvszer síkosítója? Nem ülsz napközben túl sokat? Nem mosod túl a hüvelyed mosakodás közben?
2021. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem, egyik kivételével, arra gondoltam már, hátha az óvszer lehet a baj.
2021. nov. 30. 16:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyban nézve az egésznek az a lényege, hogy a hüvelyi flórád rendben legyen. Ha a hüvelyed egészében nincsenek meg a flóra fenntartó, savasító baktériumok, akkor borul minden. Ezt kívülről tudja rongálni a bepálás (műanyag fehérnemű, nadrág stb.) belülről pedig a méhednek a váladéka, ami nem savas, ezért csökkenti a hüvely savasságát. Ezt abból lehet megtudni, hogy a hüvely-méh nyálkahártya zóna mennyire magasan van.

Ha végképp nem javul a prebiotikumos, probiotikumos kezelésre, akkor azt lehet még, hogy nem felhelyezed őket, hanem kevés vízben feloldva bejuttatod irrigátorral (lehet nem mennek elég mélyre).

Ha még ez sem oldja meg, akkor valami élelmiszer vagy gyógyszer minőségű tejsavval lehetne irrigálni kb. napi szinten, de ahhoz figyelni kell az oldat ph-jának megfelelő beállítására. Jó, nem atomfizika: igazából meg kell kóstolni az oldatot, hogy savanyú legyen, de ne marjon.


Alter gondolat: van, hogy az ondó hüvelybe kerülése oldja meg a problémát, mert ugye az is jó tápanyag a baktériumoknak. Nem tudom hány évesek vagytok, hogy védekeztek, mennyire férhet bele a naptáras kockázat mondjuk, stb., ezért írom alter megoldásnak.

2021. nov. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy vannak, amiben nagyon jók az orvosok, de ezt a folyamatos antibiotikumos kezelést én a helyedben abbahagynám. Ha nagy gáz van, akkor oké, de egyébként iszonyat károkat tud okozni. Olyan károkat, amiket ma még nem is igazán ismerünk.


Írok egy szemléltetést. Biztos láttál már olyat, hogy valakinek le volt rohadva a fél lába a gombától. Amikor így mállik az ujjai között a bőr...stb. Erre mindenki azt mondja, hogy igen: elkapta a gombát valakitől. Az orvosok fel is írnak neki gomba irtót és el is múlik néhány hétre. Aztán újra előjön. Miért? Mert a gomba nagyon könnyen rákerül az ember bőrére, mint ahogy a patogén baktériumok is. Ott vannak a levegőben a spórák meg mindenhol. Miért nem gombás mindenki? Mert nem mindenki hord műanyag edzőcipőt nejlon zoknival. Aki megteszi, az gyakorlatilag egy gombatelep környezetet csinál magának. Hiába mossa az ember, hiába tök higiénikus...mégis rohad a lába.

Ez egy kicsit durva példa volt, de szerintem érted, mire akarok kilyukadni.

2021. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!