Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mennyire kell...

Szerintetek mennyire kell aggódnom? Sima felfázás vagy komolyabb dolog?

Figyelt kérdés
Egy jó pár hónapja jelentkezett nálam a gyakori vizelési inger. Egy nőgyógyászati vizit során rá is kérdeztem az orvosomnál, aki vizeletmintát kért, megvizsgálta gennyre/baktériumra, de negatív lett. Valójában este, lefekvéskor jelentkezik ez nálam. Közvetlenül elalvás előtt elmegyek pisilni, majd amikor lefekszem az ágyba, rögtön érzem, hogy megint pisilnem kell, amint vízszintes pozícióba kerülök. Napközben is gyakran járok vécére, de azt be tudom a kávé/tea hatásának. A nőgyógyász említette, hogy ez lehet hiperaktív hólyag szindróma lesz. Utána olvastam, de nem kelek fel éjszaka pisilni, egyszer sem. Természetesen bejelentkeztem az urológiára, de csak február közepére kaptam időpontot. Szerintetek lehet hiperaktív hólyag szindróma? Én remélem, hogy nem. Alapvetően nem is szokott fájni/csípni, mikor pisilek, egyszerűen csak sokszor kell. És igazából ez a legbosszantóbb, hogy amikor vízszintes pozícióba kerülök, s már aludnék, akkor érzem, hogy megint kell, pedig kb. egy perccel ezelőtt mentem el pisilni. Bizakodom, hogy majd az orvos majd valami kézzel fogható választ fog adni. Addig szerintetek csökkentsem le a folyadékbevitelt (kb. másfél liter vizet iszok, reggel kávé, délután tea)? Van rá valami vénynélkül kapható, étrendkiegészítő gyógyszer? Sajnos a tőzegáfonya nem segít. Lehet, hogy ez csak egy sima felfázás? De akkor miért tart hónapok óta? Érdekesség, hogy a párommal történő nemi aktust követően jelentkezett ( akkor már több hónapja voltunk együtt), abban az időszakban, amikor elkezdtem szedni fogamzásgátlót. Lehet valami összefüggés? Köszi előre is a válaszokat! 22/N

2022. jan. 16. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Lábaid nem vizesednek? A nyakadon esetleg látszanak a jugularis vénáid? Nehézlégzésed nincs? Ha ezek nincsenek, valószínű, hogy pszichés vagy tényleg hiperaktív a hólyagod, ez esetben ne aggódj.
2022. jan. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy felfázva. Próbáld ki, hogy zokniban alszol, ha rossz a vérkeringésed megoldja a problémát.
2022. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: Nem vizesedik a lábam, nincs nehézlégzésem és a juguláris vénáim se látszódnak. A vizsgák miatt vagyok ideges, te tavaly is voltak és még sem jelentkezett akkor ilyen.

#2: Nálam szerintem senki más nincs jobban felöltözve. :D A legmelegebb gyapjú pulcsikban vagyok, néha 2 zokni is van a lábamon és mamusz is, és este is nagyon melegen fel vagyok öltözve + zokni alváskor is kötelező nálam, mert mindig hidegek a lábaim.

Hiperaktív hólyag szindrómát hogyan lehet kezelni? Sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy terápiákra járjak... :/

2022. jan. 16. 18:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent hogy az orvos vizsgála gennyre a vizeleted? Nem küldte be laborba tenyésztésre? Ezek vizelet gyorstesztek nem megbízhatóak, nekem is negatív lett mégis utólag magánlaborhoz fordulva derítettem ki hogy egy komoly baktérium okozza, ami ráadásul multirezisztens. A nődokid csinált kenet tenyésztést és mikroszkópos kenetvizsgálatot, STD szűrést? Hüvelyi gyulladás is okozhatja ezt, főleg ha nemi életet élsz.. és akkor a barátodat is kezelni kell mert visszafertőz, férfiaknál gyakran sok fertőzés tünetmentes, de ott van.
2022. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az is szerintem valami gyorsteszt volt, mert annyit mondott, hogy pisiljek gyorsan és ott a vizelettel valamit csinált az asszisztensnő. Nem vett akkor kenetet. Csak annyit írt a papírra, hogy "vizelet bakteriológia és üledék javasolt". Akkor amikor majd megyek az urológiára, akkor kérjek STD szűrést? Vagy igazából a vizeletmintából majd minden kiderül? Sajnos nem hiszem, hogy egyhamar eredményhez jutok.
2022. jan. 20. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta kérdező?
2023. szept. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!