Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan beszéljek édesanyámmal...

Hogyan beszéljek édesanyámmal a menstruációmról, ha egy transznemű fiú vagyok?

Figyelt kérdés
Transznemű fiú vagyok ami annyit jelent, hogy női testbe születtem fiúként. 16 éves vagyok és lassan már több mint egy éve próbálom rávenni magamat, hogy megkérjem anyukámat hogy vegyen nekem egy menstruációs kelyhet, viszont ő azt hiszi, hogy "egy teljesen tudatlan kisgyerek vagyok aki nem tud a szexről és a menstruációról semmit". Anyukám nem tudja, hogy transznemű vagyok, még nem mondtam el neki mert félek hogy nem fogadná el úgy ahogy vagyok. És utálok a menstruációmról beszélni, főleg anyukámmal mert mindig kellemetlen helyzetbe hoz engem. Utálom a betétet és nem merem használni a tamponját, ezért szeretném megkérni, hogy vegyen nekem egy menstruációs kelyhet, nem tudom hogy mit kéne tennem...

#menstruáció #transznemű fiú #Rossz kapcsolat az édesanyával
2022. febr. 8. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
95%
Bemész a teszkóba és leveszed a polcról, az önkiszolgáló pénztárnál meg kifizeted
2022. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
70%
Na, az első egy mondattal tönkretette ezt a gyönyörűen kidolgozott kamu posztot...
2022. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
72%
Bakker, 16 évesen nehogy már ne tudj ilyen egyszerű dologról dumálni. Amúgy miben jobb a menstruációs kehely, amihez turkálnod kell magadban, mint a betét? (főleg ha szűz vagy még esetleg..)
2022. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
71%
#2, mea maxima culpa 😁
2022. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
19%

Ha te egy transznemű fiú vagy akkor hogy menstruálsz??

Amúgy igen bemégy szépen a tescoba vagy rossmannba,dm-be és tudsz venni olyan kelyhet

2022. febr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
95%
Csak mondd meg neki, hogy nem szereted a betétet és szívesebben használnál helyette mást. Ha jól értem, a tamponnal se lenne bajod, elsőre meg lehet jobb is ha kipróbálod azt még a kehely előtt és mivel anyukád is azt használ, arra biztos nem mondana nemet. De ha mindenképp kelyhet szeretnél, nyugodtan megmondhatod, ez nem olyan nagy dolog. Nem kell hosszú beszélgetést folytatnotok a menstruációról, pár mondattal el lehet intézni, emiatt igazán nem kell félned és ilyen sokáig húznod a dolgot.
2022. febr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
54%

aha.... 16 évesen nem tudsz semmit a menstruációról - szerinted ezt hiszi anyád.... Hány éve menstruálsz már??? 12-13 évesen legkésőbb elkezdődik a későn érőknél is...


Jobb mese nem lesz ma a tv macitól? :-D

2022. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
95%

Most a sztorihoz hogy jön az, hogy fiúnak érzed magadat?

Mindegy minek gondolod magadat a menstruáció ugyan úgy tud kellemetlen lenni, ugyan úgy van aki nem szereti a tampont, betétet.

2022. febr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
87%
Sosem értettem az “x évesen nem tudsz erről beszélni” és hasonló válaszokat az ilyen kérdések alatt… Én 22 éves vagyok, de a korom ellenére hirtelen én sem tudnám hogyan beszéljem ezt meg anyukámmal, mert én - és feltételezem a kérdező is - olyan családban nőttem fel, ahol a menstruáció (és még egy csomó más is, beleértve pl. a szexualitást is, a szerelmet és még nagyon sok kapcsolódó témát is) tabunak számított. Ez egy intim, magán jellegű egészségügyi dolog, amiről nem illik beszélni, titkolni kell, tabu, undorító stb., nem beszéltünk róla. Mivel ebben nevelkedtem, ezért én sem mertem soha semmit kérdezni (minden amit tudtam az max. az iskolai felvilágosító óra volt ahol inkább nemi betegségekről volt szó, az osztálytársak pletykái és az internet, amit akkor még nem tudtam elég körültekintően használni) és például az is nehézséget okozott, hogy hogyan mondjam el otthon azt, hogy megjött az első menstruációm. Nem is nagyon tudtam hogyan kezeljem, sokat sírtam miatta, nehezen dolgoztam fel, tulajdonképpen egy traumatikus élmény volt számomra holott egy teljesen természetes folyamat. Természetesen én is azt mondom a kérdezőnek, hogy nyugodtan álljon oda az anyukája elé és kérje meg rá vagy kérjen tőle pénzt (pl. nekem nem volt zsebpénzem, nem tudtam volna venni magamnak), nincsen benne semmi, teljesen normális, az ő teste, neki kell tudni, neki legyen kényelmes stb., ugyanakkor abszolút megértem, hogy ezt miért érzi kellemetlennek és miért okoz számára nehézséget.
2022. febr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
42%

3van olyan szülő, akivel erről nem lehet beszélni. A betét pedig rossz mert:

kilátszhat nadrág alól

Kényelmetlen

A nagyajkaidat tropára vágja, dörzsöli

Alvadt vért tárol

Baromi büdös

Gyakran kell cserélni

Nagyon nem környezetbarát

Sok kémiai anyagot tartalmaz, ami nem éppen kedvezően hat a testre.


Kehely előnyei, amik a betétnek nincsenek :

Kényelmes

Környezetbarát

Egy darab évekig jól tud szolgálni

Nem büdös

Nem Alvadt vért tárol, ugyanis a vér nem találkozik oxigénnel, mert a kehely vákumot képez

Ritkábban kell kiszedni

Egészségesebb, nincsenek benne kémiai anyagok, csak és kizárólag orvosi szilikon.


Emellett a szüzesség nem kizáró ok, hiszen nem szétnyílva kell bele helyezni, a szűzhártya rugalmas, valamint nem tudom, hogy tudtad e, de az, hogy át szakad a szűzhártyád nem azt jelenti, hogy nem vagy szűz, és ha megvan a szűzhártya sem biztos, hogy nem volt semmi szexuális élményed. Ha már mindenképpen okoskodni akarsz, akkor legalább egy cikket olvass el a témáról, mert szerintem halvány fogalmad nincs arról, hogy mit beszélsz.



Kérdező, tudom, hogy nehéz ezt megbeszélni vele, éppen ezért én se tudok mást mondani, minthogy menj el egy drogériába (semmiképp se tescoba, mert ott nem 100% orvosi szilikonból van) megveszed, és használod, de az első egy két nap, amikor használod legyen bent betét, de nem kell az a nagy, rendes, elég egy pici is, és ha lehet, inkább otthon legyél, hogy ha baleset történik a rossz felhelyezés miatt, akkor ne kelljen véres bugyiban lenned egész nap. Eleinte lehet, kicsit fura lesz, de hamar megszokod, viszont hozzád illő kelyhet válassz. Ehhez meg kell tudnod állapítani a méhszájad magasságát és a vérzésed erősségét.

2022. febr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!