Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kegyetlenül fáj a menstruációm...

Kegyetlenül fáj a menstruációm, de nem akarok orvoshoz menni. Mit csináljak? Tudtok rá gyógyszert mondani? Ez lehet endometriózis?

Figyelt kérdés

11 évesen jött meg a menstruációm először, már akkor is voltak problémák amiket én teljesen normálisnak vettem. Pl: véres, nyúlós, nyálkás darabok maradnak a betéten, vagy hogy már akkor is nagyon erős görcsökkel jött meg, általában a derekam is fáj és a combomba sugárzik. Sokszor érzem úgy, mintha zsibbadna is miatta a lábam.

Most 20 éves vagyok és ez az egész csak rosszabb lett. Először vizes, barnás folyással indul, utána kezdek el rendesen vérezni. 4 napos ciklusaim vannak, de az első 2 nap elviselhetetlen. Utána is fáj, de akkor legalább ki tudok kelni az ágyból. Hiába veszek be gyógyszert, nem múlik el. Eddig legalábbis az algoflex M, nospa, algopyrin, cataflam és flector nem igazán segített. Ehhez jön még, hogy folyamatosan fel van puffadva a hasam, gyakran megy is, illetve a szex is fáj. A család azt mondja endometriózis lehet. Lehet igazuk?



2022. márc. 25. 10:26
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
58%

Biztos nem 4 napos ciklusaid vannak. Max 4 napig tart a menstruációd.

És igen lehet endometriózis meg egy csomó probléma.

Ha nem mész orvoshoz az a te döntésed de ne csodálkozz ha rosszabb lesz a helyzet.

2022. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
61%
Hat szenvedj akkor
2022. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
23%

10

Gratulálok; nagy empátiára vall halállal ijesztgetni,egy fájdalmasan menstruáló fiatalt.

Nem szeretne orvoshoz menni, az ő korában (meg úgy általában) érthető. Gyógyszer tippeket kért, nem kioktatást. Az endometrózis esélye minimális.

A fájdalomcsillapítók közül az Algoflex a legfelkapottab. Forte, Duo, Rapid, bármelyik.

2022. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim válasza:
84%

Szia!

Ugyan így voltam,mint Te!

Ne félj az orvostól, azonnal menj vagy kérj időpontot!!!

Nem játék, nekem ezekkel a tünetekkel endometeiozis,dermoid ciszta ,méh mióma,két oldali endometriozisos petefészek!!!!

26 évesen 12 sikertelen inszeminacio!!

Lombik program keretében sikerült csak a baba.

Ebből nagyon nagy gondod is lehet visszafordithatatlan.

Csak is orvos!!!!!

2022. márc. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
66%
Jó kedves 13. Akkor természetgyógyászkodjatok tovább.
2022. márc. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim válasza:
38%
Persze nem szeretnélek ijesztő megértés hogy félsz de ez sajnos doki nélkül nem fog megoldodni! fájdalomcsillapító amit én szedtem az állatorvosi rapid por volt,illetve nos-pa és algopirin ampulla nem gyógyszer!!!
2022. márc. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
13%

14

Na, még egy főállású ijesztgető... Az, hogy Neked súlyos bajod volt, nem jelenti azt, hogy minden fájdalmasan menstruáló lány végveszélyben van.

2022. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
39%
16 remélem feljelentenek téged is meg az állatorvos ismerosodet is.
2022. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim válasza:
30%

Bocsánat félre írt a telefonom.

Nem állatorvosi!!!!!

Flector rapid por amire gondoltam.

Elnézést!!!

2022. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
69%

Senki nem ijesztegeti halallal, de akinek ilyen eros fajdalmai vannak mar 11 eves kora ota es azota rosszabodott, az NEM NORMALIS.


Megegyszer mondom NEM NORMALIS.


Ezzel mihamarabb orvoshoz kell menni. Rengeteg minden allhat a hatterben.

2022. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!