Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kegyetlenül fáj a menstruációm...

Kegyetlenül fáj a menstruációm, de nem akarok orvoshoz menni. Mit csináljak? Tudtok rá gyógyszert mondani? Ez lehet endometriózis?

Figyelt kérdés

11 évesen jött meg a menstruációm először, már akkor is voltak problémák amiket én teljesen normálisnak vettem. Pl: véres, nyúlós, nyálkás darabok maradnak a betéten, vagy hogy már akkor is nagyon erős görcsökkel jött meg, általában a derekam is fáj és a combomba sugárzik. Sokszor érzem úgy, mintha zsibbadna is miatta a lábam.

Most 20 éves vagyok és ez az egész csak rosszabb lett. Először vizes, barnás folyással indul, utána kezdek el rendesen vérezni. 4 napos ciklusaim vannak, de az első 2 nap elviselhetetlen. Utána is fáj, de akkor legalább ki tudok kelni az ágyból. Hiába veszek be gyógyszert, nem múlik el. Eddig legalábbis az algoflex M, nospa, algopyrin, cataflam és flector nem igazán segített. Ehhez jön még, hogy folyamatosan fel van puffadva a hasam, gyakran megy is, illetve a szex is fáj. A család azt mondja endometriózis lehet. Lehet igazuk?



2022. márc. 25. 10:26
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
25%
Menj no nogyogyaszhoz
2022. máj. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
0%

A fogorvosról is mindenki horrosztorikat mesél, mégis elmegy az ember ha muszáj.

Amúgy nekem fogorvosnál és nőgyógyásznál sem volt soha rossz élményem. Mindkettő nő, akikhez járok.

Menj magánba, ott nagyon kedvesek és normálisan bánnak az emberrel, mert pénz beszél.

És ha elmondod hogy szűz vagy és először vagy ott, akkor extrán óvatosak lesznek. Én is elmondtam ezeket anno előtte. Mindent megmutattak, elmagyaráztak hogy most mit fognak csinálni, teljesen meg lettem nyugtatva.

2022. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
79%
Az a baj, hogy ha pl. tényleg endometriózisod van, abból nem fogsz "csak úgy meggyógyulni"...
2022. máj. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
57%

40

Kívánom, hogy legyen szerencséd, és sikerüljön!

2022. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!