Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kegyetlenül fáj a menstruációm...

Kegyetlenül fáj a menstruációm, de nem akarok orvoshoz menni. Mit csináljak? Tudtok rá gyógyszert mondani? Ez lehet endometriózis?

Figyelt kérdés

11 évesen jött meg a menstruációm először, már akkor is voltak problémák amiket én teljesen normálisnak vettem. Pl: véres, nyúlós, nyálkás darabok maradnak a betéten, vagy hogy már akkor is nagyon erős görcsökkel jött meg, általában a derekam is fáj és a combomba sugárzik. Sokszor érzem úgy, mintha zsibbadna is miatta a lábam.

Most 20 éves vagyok és ez az egész csak rosszabb lett. Először vizes, barnás folyással indul, utána kezdek el rendesen vérezni. 4 napos ciklusaim vannak, de az első 2 nap elviselhetetlen. Utána is fáj, de akkor legalább ki tudok kelni az ágyból. Hiába veszek be gyógyszert, nem múlik el. Eddig legalábbis az algoflex M, nospa, algopyrin, cataflam és flector nem igazán segített. Ehhez jön még, hogy folyamatosan fel van puffadva a hasam, gyakran megy is, illetve a szex is fáj. A család azt mondja endometriózis lehet. Lehet igazuk?



2022. márc. 25. 10:26
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
68%
Miert nem akarsz orvoshoz menni ?
2022. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
26%

21

Senki sem jár szívesen nőgyógyászhoz. Érhető, hogy el akarja kerülni.

2022. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
18%
Vagy polip.A Flector por használ rá
2022. márc. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
71%
Polipra flector? Ugye te se gondoltad ezt komolyan. A polipot műteni kell.
2022. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
45%
Jézus nem úgy értettem a Flector por a görcsökre.Lehet azért is van rosszul mert polipja van.
2022. márc. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
38%
Mindjárt jön az igyál gyogyteat meg szedjel vitamint....
2022. márc. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
38%
Úr isten mi ment itt :D Csak remélni tudom, hogy a kérdező azóta elment orvoshoz. Ha kell, többhöz is. Mert én szinte forgatókönyv szerint így jártam. Azt hittem ez normális (istenem hogy hiheti ezt valaki?!) és egy tenyérnyi, megismétlem TENYÉRNYI endometriózisos ciszta volt a petefészkemen (nem éreztem belőle semmit, pedig vékony lány vagyok). Ha akkor sem találják meg, lehet hogy kifakad és vérmérgezést kapok. Igen is kell "riogatni" az ilyen fiatalokat is, mert egy vizsgálat egyáltalán nem a világ! Akkor sem, ha 20 éves... Gyermekeknek is vannak nőgyógyászati vizsgálatok, ugye tudjátok? Ha valami fáj, ki kell vizsgáltatni. Maximum kiderül, hogy szegény így járt, és nincs semmi baja, csak szenved nonstop. Mert olyan is van, valóban. De ezzel a gondolattal elsöpörni a problémát, és nem utána járni szerintem felelőtlen dolog.
2022. ápr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Azóta sem mentem el. Ehhez tartom magam.
2022. máj. 9. 07:21
 29/44 anonim ***** válasza:
58%
Ehhez csak gratulálni tudom. Akkor ezentúl ne itt nyavajogj majd.
2022. máj. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
64%
Kerdezo, ha attol felsz hogy felnyulkalnak meg kellemetlen lesz, nem kell. Mondhatod azt hogy szuz vagy es max.a hasadon megultrahangoz. Szuz lanyokba nem szoktak nyulkalni, legalabbis en amig szuz voltam senki nem probalt ilyesmit.
2022. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!