Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kegyetlenül fáj a menstruációm...

Kegyetlenül fáj a menstruációm, de nem akarok orvoshoz menni. Mit csináljak? Tudtok rá gyógyszert mondani? Ez lehet endometriózis?

Figyelt kérdés

11 évesen jött meg a menstruációm először, már akkor is voltak problémák amiket én teljesen normálisnak vettem. Pl: véres, nyúlós, nyálkás darabok maradnak a betéten, vagy hogy már akkor is nagyon erős görcsökkel jött meg, általában a derekam is fáj és a combomba sugárzik. Sokszor érzem úgy, mintha zsibbadna is miatta a lábam.

Most 20 éves vagyok és ez az egész csak rosszabb lett. Először vizes, barnás folyással indul, utána kezdek el rendesen vérezni. 4 napos ciklusaim vannak, de az első 2 nap elviselhetetlen. Utána is fáj, de akkor legalább ki tudok kelni az ágyból. Hiába veszek be gyógyszert, nem múlik el. Eddig legalábbis az algoflex M, nospa, algopyrin, cataflam és flector nem igazán segített. Ehhez jön még, hogy folyamatosan fel van puffadva a hasam, gyakran megy is, illetve a szex is fáj. A család azt mondja endometriózis lehet. Lehet igazuk?



2022. márc. 25. 10:26
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
17%

30

Szűz lányokat a végbélnyílásukon keresztül vizsgálják. Ha lehet, az még megalázóbb szerintem.

2022. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
56%

Ateltem, viszont kevesbe kellemetlen.

De mint irtam, volt olyan hogy a doki azt mondta nem fog megvizsgalni mert szuz voltam.

Ugyanis ez a vegbeles vizsgalat egyetlen egyszer fordult elo, es sajnos mar 11 eves korom ota jartam a nogyogyaszt. :( Most 22 vagyok.


Ha esetleg a spatulatol felsz kerdezo, abbol is kerhetsz kicsi meretut.

Huvelyi ultrahangnal meg epphogy csak berakta a huvelyembe.


Tolem jobban szerintem senki nem rettegett, kislanykent olyan sirast es orditast nyomtam le hogy kint is hallatszott a varoban...

2022. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
57%

32

"Spatula" nincs... "speculum" van. És nem a páciens kér ilyet, vagy olyat.

2022. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem csak provokál minket a kérdező... Ki az aki 20 éves fejjel ne fogná fel mekkora veszélynek teszi ki magát, ha ilyen tünetekkel nem vizsgáltatja ki magát? Abszurd az egész.
2022. máj. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
69%
Miért provokálna?? Simán hihető.
2022. máj. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem a két és fél pipás provokál, aki valami missziójának érzi hogy mindenkit lebeszéljen arról hogy nőgyógyászhoz menjen. Évek óta ezt csinálja. Megjelenik az összes kérdésnél és ostobaságokat beszél, közben fel sem fogja hogy mennyire pusztító a tevékenysége, és hogy életek múlhatnak a rosszindulatú kampánya miatt.

(Csak megjegyzem, olyat is állított már hogy a nőgyógyászok szexuálisan zaklatják a pácienseiket, ezért nem szabad hozzájuk menni.)

2022. máj. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
64%
Akkor simán buta. Mást nem tudok erre mondani. Hányszor hallani, hogy nem mennek időben orvoshoz az emberek... De hát nem az én életem.
2022. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

#33 speculum igen, kevertem valami massal.


Azert gondoltam hogy kerhet kisebbet, mert anyum is egyszer kerdezte az orvost, hogy kisebb van-e, rakszuresnel

2022. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Én is mindig a legkisebb speculumot kérem, és természetesen az orvos figyelembe veszi a kérésemet.
2022. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Azért nem megyek el, mert bőven eleget riogatott a környezetem, hogy milyen durva volt a doki. Nekem az nem hiányzik, hogy úgy bánjanak velem, mind vágóhídon a disznókkal. Házi orvoshoz is csak a legvégső esetben megyek. Mindig meg tudtam oldani, hogy meggyógyuljak és ne kelljen hozzá menni.
2022. máj. 10. 05:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!