Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, mi mit használtok...

Lányok, mi mit használtok mensihez, mitől függ illetve hogyan kezelitek az alábbi helyzeteket?

Figyelt kérdés

Srácként őszintén kíváncsiságból kérdezem, vajon szerintetek mitől függ hogy valaki éppen betétet, tampont, vagy mit használ? Erősségtől? Mi dönti el mi jön be valakinek? :D

Ti konkrétan mit használtok, meg milyen lányos piperéket ilyen téren? Milyen gyakran kell cserélni? Amikor megvan akkor tényleg arra félretett alsóneműt használtok? Hogyan kezelitek ha strandidőben jön meg? Csak úgy kíváncsiságból kérdezem :D 26F



2022. aug. 12. 14:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
11%

Na jó, még nem igazán válaszoltam ilyen kérdésekre, ésbár tudom hogy rengeteg ilyen kérdés volt már de akkor most kimerítem ezt is, meglátjuk mi sül ki belőle 🤣

Igazából nem tudom mitől függ, biztos olyan mint nektek pasiknak hogy fújós vagy kenős dezodort használtok 🙄 Ki mit szokott meg.

De akkor beszéljünk konkrétumokról. S mivel éppen nemrég jött meg így tökéletes alkalom hogy a cicatáramról készítsek egy fotót 😅


íme: [link]


Az én készleteben tamponnak például nyoma sincs. Bár tudom, hogy az ügyesebbek tamponnal egészítik ki extra erős vérzés esetén a betétet, én próbáltam többször is, de sosem tudtam megszokni. Számomra fura érzés, vagy inkább bizarr tudat hogy órákon át felhelyezve tartsak valamit. Kehely dittó, mosibetétről ne is beszéljünk (el nem tudom képzelni hogy mosogassam-szárogassam, de ez is egyénenként múlik ki mire hajlandó, hol a komfortzóna tűréshatára stb :D). Szóval nekem, mivel erős a vérzésem, ráadásul 6-7 napos (emiatt rendszeresen egyébként nőgyógyászhoz is járok), így muszáj ugye egy stabil megbízható megoldás. Menzeszre kétféle dolgot szoktam használni. A nagyon elején (vagy amikor még nem jött meg, de bármikor jöhet) akkor szárnyas Tena Lady mint a fotón bal oldalt. Az ezt követő napokon, különösen ha elmegyek otthonról illetve éjjel az always eldobható/egyszer-használatos mensibugyijait használom mint ami ott a fekete csomagolásban van (bevallom, nekem ez nagy megváltás volt amikor rátaláltam 🙏, ha lány leszel köv életetben majd rájössz 😁). Kérdezted, de ehhez nyilván egyébként nem kell külön alsóneműt felvennem hisz ez önmagában már egy 😁, egyébként a Tena betétekhez kb ugyanolyan szabású bugyit hordok mint amilyen illusztráció van a fekete csomagoláson. A rendes bugyijaimat nem fényképezem le, bocs :D Ami a csere gyakoriságát illeti, szerintem ez nem attól függ hogy mennyi fér bele hanem hogy az emberlánya mikor érzi szükségszerűnek akár érzet/higiéniai okokból. Én általában kettő, vagy max 2 és fél órával szoktam számolni, függetlenül attól hogy éppen betétet vagy always eldobható/egyszer-használatos bugyit használok.

S ha már kérdezted, ezenkívül x-epil törlőkendőt is szoktam igény szerint ha kell használni, különösen menzeszkor (fehér-rózsaszín csomi ). Végül ugye mensin kívül tisztasági betétet is szoktam, a képen kicsi "always dailies to go" feliratú, általában napi kettő 😁


Ja kérdezted a strand dolgot... fürdés nálam sajnos teljesen offos, ez van. Ha tudnék tampont használni akkor lehetne azzal fürdeni, de így nem. Amúgy meg ha kinn szeretnék napozni-barnulni, vagy csak sétálni a parton akkor ugye ügyeskedni kell hogy ne látszódjon ki semmi. Fontos ugye a diszkréció. Egyrészt felvehetek "p*cs@gatyát", de azzal ugye egy vonalban fehér maradok ami valamelyest zavaró bár végső soron nyilván bagatel :D Ezt leszámítva egyik lehetőség az, ha szárny nélküli betétet használok (sima bikinibe alsóba én bele szoktam ezt tenni, rendes alsónemű nélkül), és ha van tükör akkor megnézem hogy tuti nem látszik-e ki. Kb tükör előtt behajolok forgok lábat oldalra emelek hogy ne kandikáljon ki semmi "fehér" onnan stb ennek hiányában megkérek valakit hogy szóljon ha lát valamit 😝 Akkor ugye ha kell erre lehet még strandkendőt felvenni ami némiképp takar de mégis szabadabb benne az ember, ráadásul stílusos is szerintem. Ebben már kevésbé para hogy látszik-e valami a betétből, adott esetben szárnyas betétettel is lehet itt próbálkozni de azért ezt is csekkolni kell minden szempontból és "szemszögből" 😂 Hát amúgy meg próbálom úgy szervezni hogy ne akkor menjek strandra, de ez nálam van hogy nem jön össze pl ha kötött a program, barátnőkkel vagy családdal-tesóval megyek stb.


asszem mindent elmondtam ami eszembe jutott 😂 22L

2022. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%

95%-ban tampont használok (éjszakára kivétel nélkül, mert a betéttel kétórán belül átázok, hiába veszek fel szoros bugyit, plusz sortot, lószrt nem ér).

Ugyanúgy tangát hordok, mert a tamponnal aztán tökmindegy.


Ami rossz a második nap, mert akkor borzalmas görcsöktől szenvedek (gyógyszer segít, de ha nem veszem be pl hajnalban az első szemet, reggel az ágyból alig bírok felkelni úgy fáj), és olyankor annyira érzékeny vagyok, hogy a tampon skip.


Harmadik naptól oké. A strandnál a vízbe nem megyek, csak amikor már a mini tampon is elég, mert könnyebb felhelyezni.

2022. aug. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
23%
1-es, megnyugodhatsz, SIMÁN átlátszik a betét vonala a bugyin, ergo te még életedben nem tettél be betétet.
2022. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%
Ismét itt a betétfétises.
2022. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
#3 nem feltétlenül üt át, ha pl kétrétegü vagy vastagabb bikinirôl van szó.. jóllehet bátor vállalkozás amit az első leírt
2022. aug. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%

Ha fétises is, az első válasz "cicatár" kifejezéséért megérte a kérdést megnyitni:D.

Egyéni preferencia, ki mit szeret, a vérzés erőssége, várható aktivitás, mikor van lehetőség cserélni, is befolyásolhatja. Ezért van többféle méret is.

Konkrétan: betét és tampon is, mikor mi a megfelelőbb, a helyzettől függ. Külön fehérnemű nincs erre a célra. Strandolni kizárólag tamponnal megyek, de ha nem muszáj, inkább nem.

2022. aug. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy meg roppantul nem izgat ha a betét fétises kérdezget... Elárulom, 100%-ban csak betétet használok, ha megjön nem megyek a strandra vagy rövidnadrágot veszek fel rá 🤷‍♀️
2022. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
38%

Nagy eselyel a betét fetishes. Tul ismeros iras.

Feldobom a magas labdát. Se betét se tampon. Intimkelyhes vagyok :p

2022. aug. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
21%
én csak betétet használok, tampon nálam nyáron is kizárt. erős vérzésem van, vastag betétet használok amit sima bugyival viselek. kicsit pelus feeling de ez van, ezt kell szeretni. nő létemre ki kell bírjam. volt hogy akkor jött meg, amikor nyaraláson voltam, nem tudtam sajnos vízbe menni. ültem a parton, és megsültem a melegtől. nekem a legnagyobb gondot az okozza hogy ilyenkor 2 napig nagyon görcsöl a pocim. gyógyszert nem nagyon bírom a mellékhatások miatt, ezért nem szedek semmit, inkább tűröm a fájdalmat.
2022. aug. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Na az utolsó mártírka is megérkezett, aki minden szart a női lét velejárójának ír le 🤦‍♀️🤦‍♀️


Én tampon, és most próbálkozok az intimkehellyel. Nem fogok mártírkodni, hogy akkor se strand, se tenger semmi, mert a női lét. Tojok a női létre, és a természet legnagyobb kicseszése a menstruáció.

2022. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!