Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 napja kezdtem el fogamzásgát...

2 napja kezdtem el fogamzásgátlót szedni (először), de nem érzek semmit. Ez jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Nem tapasztalok mellékhatást, bár gondolom nem 2 nap után jelentkezik, igaz lecsökkentette a vérzésem mennyiségét, de más semmi.
2010. szept. 24. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem is kell semmi érezni, sőt örűlj ha nem lesz semmi mellékhatása, az csak jó neked!
2010. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 nap után mégis mit szeretnél érezni? És hogy csökkentette le a vérzésed mennyiségét? Mert ez elég furcsán hangzik. Ha a menstruáció első napján kezdted el, akkor attól még ugyanakkora mennyiségű nyálkahártya és vér kéne hogy távozzon, legfeljebb majd a következő ciklusban lehetne kevesebb. Ha meg a menstruáció valahányadik napján kezdted el szedni, akkor inkább magától csökkent a vérzés.

Amúgy a lehetséges mellékhatások minden esetben le vannak írva a mellékelt betegtájékoztatóban, azokat tapasztalhatod esetleg, és azokat is inkább minimum 2 hét után, de sokszor csak néhány hónap múltán.

2010. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi:) csak már felkészítettek, h ne ijedjek meg ha már aznap rosszul fogom magam érezni. Így meg kicsit olyan mintha nem is hatna a bogyó:) De szerencsére alacsony hormontartalmút szedek.
2010. szept. 24. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyan már, nem fogod rosszul érezni magad!

A kellemetlen tünetek főleg olyasmik lehetnek, hogy kellemetlen mellfeszülés, a hónap közepén váratlan vérzés, vagy a párkapcsolatban élők számára elég rossz, ha csökken a szexuális vágy a tablettától. Ha előjön valamelyik, és nem múlik pár hónap alatt, érdemes lehet tablettát váltani.

2010. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kriszti83 ***** válasza:
Két nap után természetesen nem érzel semmi különöset. Nekem csak évek múlva okoztak problémát a mellékhatások.
2010. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
utolsó: Mi volt a baj tőle?
2010. szept. 24. 11:23
 7/7 Kriszti83 ***** válasza:
Utolsó vagyok. 6 év után erősebb, tovább tartó lett a vérzésem, annyira görcsöltem vele, hogy derékszögben mentem. Már a menses előtt 1-2 héttel fájt a hasam, derekam. Orvos javasolta, hogy tartsak szünetet. De ez nem törvényszerű, lehet, hogy nálad évek múlva sem lesz semmi gond :)
2010. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!