Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fiatalabb kislánynak menstruác...

Fiatalabb kislánynak menstruációs görcsre milyen fájdalomcsillapító jó?

Figyelt kérdés
10 és fél éves a lányom, és ahogy elnézem, hamarosan megjön már neki. Én is ennyi idős voltam, ezért se lepődnék meg. Szeretnék rá felkészülni, de nem tudom, milyen görcsoldót vehetek neki. Én az ő korában Meristint használtam, de azt úgy tudom, kivonták a forgalomból, és amúgy se ért sokat. Most Cataflam meg Ketodex van itthon, de ezeket még jó sokáig nem szedheti.
2022. szept. 2. 12:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ha így állsz hozzá szerintem az nagyon nem jó. Gyerekek nagyon könnyen befolyásolhatóak és ha az anyjuk úgy áll hozzá tuti fáj a menzesz és egy rakat gyógyszert előre bevásárol, biztos hogy fájni fog neki, bebeszéli magának. Soha nem fájt semmim menstruációkor, egy barátnőm van aki gyógyszert szed rá, egyáltalán nem gyakori, csak mivel veled ez van, ennyire alapvetönek gondolod.
2022. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%
Patikában kérdezz rá.
2022. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
7 vagyok. Nurofent simán adhatsz neki, meg no-spat is. Ha ezek mellett is annyira fájna neki, akkor gyermeknőgyógyászat. De valószínűleg elég lesz neki a nurofen. Ez a kettő legyen otthon, ha megnyugtat akkor kis neszeszerbe a betétek mellé tegyél be neki ezt is, biztos ami biztos legyen nála a suliban is, a nurofennek van víz nélkül is bevehető változata is. Az én lányom 13, ugyan nem szokott neki fájni, de van nála (eddig egyszer sem kellett a lassan 2 év alatt bevennie, de van nála).
2022. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanazt amit akkor adnál, ha a foga kezdenek el hirtelen fájni.
2022. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%
De az a nem természetes, ha fáj vagy nagyon fáj. Endokrinológussal megnézetném magamat a helyedben.
2022. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
21%
Anyám nem hitt a gyógyszerben, azt mondta sétáljam le. Amíg nem szültem pokolian fájt gyógyszerrel is csak a melegítés segített, szóval ez a nem adsz gyógyszert vagy meséled be neki akkor nem fog fájni hülyeség. Egyszerűen genetika kérdése kinek fáj.
2022. szept. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

16 nem tudom, hogy hogyan sikerült ilyen szinten félreértelmezni, amit írtam. Olvasd el mégegyszer. Szerintem egyértelmű.

11-es voltam

2022. szept. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
21%
11 te írtad ha bemeséli hogy fáj akkor fájni fog,hát anélkül is fájt nekem. Hidd el a többségnek fáj,örülj hogy neked nem fájt. Igen a pokoli fájdalom ritka de az alap görcs gyakori.
2022. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egészen 23-24 éves koromig pl nem fájt :) Azóta második nap kell bevennem hajnalban, és kb 5 órára rá.
2022. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18-as, másodszorra sem sikerült értelmezni, amit 11-es ír.
2022. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!