Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A HPV elmúlik valaha?

A HPV elmúlik valaha?

Figyelt kérdés
Másfél éve egy rákszűrés eredményem HPV gyanúval jött vissza, ezután csináltattam külön HPV szűrést, ahol kiderült, hogy egy high risk típus van nálam jelen. Azóta félévente járok nőgyógyászhoz, de más teendőm az orvosom szerint nincsen (semmilyen tünetem nincs egyébként). A kérdésem az lenne, hogy a fertőzés elmúlhat vagy mindig jelen lesz? Tehát ha bármikor új partnerem lesz, akkor óvszer nélkül potenciálisan megfertőzhetem?

2022. szept. 19. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
HPV örök társ
2022. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
70%
Sajnos ahogy az első is írta ez egy örök társ nem fogol tudni tőle megszabadulni és sajnos igen óvszer nélkül megfertőzheted a párodat.
2022. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Max tünetmentes lehet.
2022. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Bocsánat, de hülyeségeket írtak neked. Elmúlik magától, az immunrendszer le tudja győzni, viszont bármikor újra elkaphatod, ezért kell az oltás, amit fertőzötten is megkaphatsz - a jelenlegi fertőzést nem fogja befolyásolni.

Itt mindent érthetően elmagyaráz a doktor: [link]

2022. szept. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt, dokinak mondtam nem értem mi ez. Azt mondta általában 2 évig van a szervezetben, ha nem csinál bajt eltakarodik, nézetni kell. Így is volt 2 évig mutatta a citológia, utána nem.
2022. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Tök jó, akik hülyeségeket írtak, azokat felpontozták, aki meg még az orvos videóját is linkelte, azt meg le…grat 😀
2022. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!