Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kehely meg a menstruációs...

A kehely meg a menstruációs bugyi használata mellett mi szól? Miben jobbak, mint az eldobható tamponok, betétek?

Figyelt kérdés
Milyen előnyöket élveznek? Tekintve, hogy drágábbak, mint a simák.

2022. okt. 27. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

A kehelynél bizarrabb, betegebb dolgot nem sokat tudok elképzelni.

Bakker egy tölcsérnyi izé van a p...dban egész nap :D

Nem mindenki olyan tág, hogy harangozni lehet benne.

2022. okt. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

A kehely undi a véres cucchoz nyulkáljak még lehet a ruhámra is cseppen mosogassam ki aztán még tegyem is vissza..

Nem…

A menstruálciós bugyinak meg nem látom értelmét kb ugyan az mint a betét

A tampon annak ajánlott aki nem nagyon tud cserélni sűrűn

Én betétes vagyok mert sűrűn van lehetőségem cserélni

2022. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Hogy a klímaszorongó nők megint tudjanak valami miatt beleállni a másikba, mert mások nem használják. (Újrahasznosítás, környezetkímélés, vegánság, egyéb dolgok)
2022. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

A kehely drágább, de többször használhatod, egyébként meg be-és kivenni nem olyan egyszerű. A betét egyszerű, én emellett voksolok. A menstruációs bugyi a környezet szempontjából jobb mint a betét (kehely szintén) de azt is cserélgetni kell, és akkor ott hurcolod magaddal egész nap azt az 1-2 véres bugyit, amíg haza nem érsz? :/

Youtube-on egyébként tudsz nézni ezekről videókat, ha bővebben is érdekel

2022. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
#4 egyetértek főleg aki pl 1 órát boszozik munkába nyáron is a nagy melegbe viszed a buszon haza a véres bugyit? Nagyon undi fuj
2022. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Arra, hogy magas lóról leszólhassanak minket, akik nem akarunk véres cuccokat mosogatni meg hurcolni a táskánkban. Bocs, de én egy mozdulattal kiveszem inkább a betétem, kidobom, berakom az újat és levan a gond.
2022. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Akinek fingja nincs a kehely használatáról és működéséről az miért ír baromságokat?

Sokkal kényelmesebb, kevésbé káros az egészségre, mint a tampon, nem mellesleg kevésbé szennyezi a környezetet.

És a kelyhet egyszer kell csak megvenni, így hosszabb távon olcsóbb.

2022. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Kezdődik is a klímaszorongás.
2022. okt. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
A kehely baromi kényelmes. 12 órát fent lehet, szóval egy munkanapot simán kibír. Reggel beteszed, munka után otthon kiveszed és kész. Nem szivárog, nem zörög, nincs szaga, kényelmes. És nem kell hozzá tág hüvely, miért kellene? Tampont se csak az használ, akibe "harangozni lehet":D
2022. okt. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

SZÁMOMRA a kehely előnyei:

- nem kell ebbe abba csomagolva ide oda rakosgatni, tartani attól, hogy büdös lesz a szemét

- sokkal tovább bírja, mint egy tampon, hiába tűnik nagynak, egyszerűbb felhelyezni és kivenni, mint egy nagymérető tampont. Nekem olyan munkám van, ahonnan bármikor nem tudok kiugrani csereberélni

- valóban nem termel szemetet. Én a sok kicsi sokra megy híve vagyok, ha valamivel kevesebb szemetet tudok termelni anélkül, hogy nekem abból egészségkárosodásom lenne, esetleg komolyan le kellene adnom a kényelmemből, akkor megteszem. Nem, egyáltalán nem érdekel, hogy a szomszéd Aranka mit dugdos vagy nem dugdos magának, engem csak és kizárólag a saját életem és a saját környezetem érdekel

- pár hónap után megtérül az ára, nem kell mindig boltba menni miatta, nincs kellemetlen felismerés, hogy “jaj, semmi nincs itthon”, nem kell a boltban kellemetlenül éreznem magam, ha tampont, betétet veszek

- nem kell vendégségben kényelmetlenül éreznem magam, ha màr a budin ülve fedezem fel, hogy itt bent nincs kuka, és nem kell mindenki előtt kérdezősködnöm, hogy a véres sz@rjaimat hova dobjam

2022. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!