Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kehely meg a menstruációs...

A kehely meg a menstruációs bugyi használata mellett mi szól? Miben jobbak, mint az eldobható tamponok, betétek?

Figyelt kérdés
Milyen előnyöket élveznek? Tekintve, hogy drágábbak, mint a simák.

2022. okt. 27. 19:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

Kelyhet és bugyit is használok.

Nekem az elönye:

- erös vérzésnél is sokáig bírja

- egyszer kellett megvenni és évekig jó

- nem görcsölök

- számomra egyszerü a használata

- kényelmes

- stb... még rengeteget tudnék írni. Áldom, aki kitalálta.

2022. okt. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
55%

Sok mindent kipróbáltam, de a kehely vált be a legjobban, mert:

- kényelmes és biztonságos

- nem csúszik el, nem kell egész nap igazgatni

- bármilyen ruhával felvehetem, mert nem lóg ki és nem látszik át

- tiszta és száraz érzés, kívülről nem is látszik hogy menstruálok

- nem szárít ki, ahogy a tampon

- sokkal ritkábban kell cserélni

- egy kehely évekig használható

- úszásnál nem szívja fel a vizet

- sportoláshoz nekem kényelmesebb, mint bármi más

- a mosogatása gyakorlatilag egy alapos kézmosással egyenlő, nem kell mosógép és tisztítószerek

- egyszerű volt megtanulni a használatát


Amit nem szeretek benne:

- körülményesebb a csere, mint egy betétnek

- én nem tudom megoldani egy sima fülkés nyilvános wc-ben

- rengeteg típus van, és nem jó bárkinek bármelyik, tehát lehet rosszul választani

2022. okt. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
42%

Van, akiknek bajön, másoknak nem.


Nekem nem, pl a mensibugyi. Itthon oké, de pl hazafelé a buszon nem hurcibálnám a véres bugyimat.


A kehely oké, de nem tudom bárhol cserélni, meg egyszer sikerült magamra borítani a tartalmát (ez az én bénaságom, amúgy :D), úgyhogy marad a tampon.

2022. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem érdemes mindegyik módszert kipróbálni, kinek mi válik be. Az a jó abban, hogy ennyi alternatíva van, hogy még egyénenként is lehet többféle terméket váltogatni, és épp azt használni, ami kényelmes. Tehát ha például sokáig elmész otthonról, akkor értelemszerűen aznap ne mensis bugyit használj, hanem más módszert, de ha otthon vagy, és ki tudod mosni egyből, akkor meg miért is ne?

Azt sem értem amúgy, hogy lett a klímaszorongó szitokszó. Mintha nem lenne teljesen jogos klímaszorongani :D

De amúgy senkinek semmi köze hozzá, hogy milyen terméket használsz, nem azért találták ki ezeket az alternatívákat, hogy egymásnak essenek a használóik miattuk, hanem, hogy meglegyen a szabadság, hogy mindenki tud válogatni.

2022. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én a kelyhet próbáltam, az volt a gond hogy szűz vagyok, 16 éves és túl szűk voltam hozzá, fájt betenni, nagyon nehéz volt kivenni, de az tény hogy semmit nem éreztem amíg bent volt és sokáig bírja, nagyon hamar megtérül az ára
2023. jan. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!