Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek a tunetek mennyire...

Ezek a tunetek mennyire utalhatnak rak gyanura?

Figyelt kérdés

Kozel egy eve hagytam abba a fogamzasgatlo szedeset, kb 3 ev utan.

Azota nem akar beallni a menzeszem.

Az elejen volt, hogy egy honap kimaradt, de egy ideje inkabb tobbszor jon meg a kelletenel… Kb fel eve 2 hetente megjon, most perpill mar egy het utan jott meg ujra, es nagyon felek.

Tudom, hogy hulye vagyok, hogy eddig nem mentem dokihoz ezzel, de az igazsag az, hogy kulfoldon dolgozom es nem igazan jutok el dokihoz, es kulonben is rairtam a rengeteg stressz szamlajara, de most mar van idopontom, egy het mulva megyek, es nagyon felek…

Emellett az elmult honapokban nagyon pattanasos vagyok, jobban mint azelott.

A menzeszt megelozoen sokszor van barnasabb folyasom, es elegge erosen szokott fajni a hasam es a derekam azt megelozo 1-2 napban es az elso napjan. Etvagytalan vagyok, nagyon stresszes az eletem, faradekony vagyok es nem tudok hizni. A hajam kozepes mertekben hullik, neha jobban eszreveszem, neha kevesbe feltuno.

Szexualis eletet kb 3 havonta elek parommal, nem nagy az etvagyunk, es nem valtogatom a partnereket.

Mostansag egyre tobbszor szenvedek ajakherpesszel is, amiben sajnos azelott is volt reszem, de egy ideje elmult ezelott az idoszak elott, es sokszor a menzesz idejen jon ki.

Nagyon felek, es remenykedem benne, hogy “csak” valami hormonproblema lesz ez…

Valaki, aki volt mar hasonlo helyzetben, leirna a tapasztalatait?



#hormon #daganat #Nogyogyaszati problemak
2022. dec. 4. 15:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos a fogamzásgátló hosszutávon ilyen zavarokat okoz, nagyon sok szilszar hormon van benne és az ember nem is gondolná mennyire káros

Nem hangzik tul jól a 3 havonta vagytok együtt.. ez nem lehet túl jó kapcsolat

De ennyi együttlétre nem is érdemes fogamzásgátlót szedned

2022. dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

Ennyi erőből minden tünet lehet rákra utaló jel, ami csak létezik. Nem csak hiphonder vagy, de baromi gyenge az immunrendszered is, amire a stressz rátesz egy lapáttal.

Plusz, fogamzásgátló után teljesen normális, hogy akár 1 évig is rendszertelenül jön meg a menstruációd. Elmész orvoshoz, kapsz gyógyszert és egyszer majd beáll. Ennyi a történet.

2022. dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%

De hát külföldön nincs egészségbiztosításod?

Nem jó ezt halogatni, mindenképpen menj el szakorvoshoz. A nőgyógyász egészen biztosan tudni fogja, hogy a tünetek, és az általad elmondottak alapján hová utaljon tovább... Akár endokrinológiára, akár más szakemberhez.

2022. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
Nem utal semmi rákra, ez inkább a felborult hormonrendszer következménye. De attól még fontos, hogy menj el vele orvoshoz, jó hogy már van is időpontod.
2022. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

1.-nek: Igazabol a helyzet az, hogy neki az eleje ota kisebb a szexualis etvagya, mint nekem, az elejen meg jobban probalkozott miattam, de mostansag nem eroltetjuk, es egy ideje (a sok elutasitastol) nekem is elment a kedvem a kezdemenyezestol, aminek koszonhetoen van, amikor fel ev kimarad, van, hogy csak egy honap, de total lement a libidom. Viszont szeretem, ugyhogy muszaj volt megszoknom.


2.-nak: Remelem, hogy tenyleg csak ennyi lesz… Igen, kisse hipohonder vagyok valszeg, de azert a felelmem sajnos nem alaptalan… Volt daganatos beteg a kozvetlen csaladomban, akit nem reg vesztettunk el tragikusan fiatalon…


3.-nak: Elvileg van betegbiztositasom, csak sajnos munkakozvetiton keresztul dolgozom, nem direkt szerzodessel, aminek koszonhetoen sajnos, ha ok ugy dontenek, hogy nem akarnak orvoshoz vinni, akkor nem visznek… Kuldtek innen mar haza beteg dolgozot azert, mert nem akartak orvoshoz vinni, ugyhogy veszett fejsze nyele lenne naluk probalkozni… Magandokihoz tudnek menni, ami itt nagyon draga, a munkahelyem is nehezen enged el melobol, es mivel a nyelvtudasom nem olyan eros, ezert nem is igazan ertenem tolmacs nelkul azt, amit a doki mond… Sajnos sok minden kozrejatszik abban, hogy nem jutok itt el, ezert otthoni dokihoz foglaltam idopontot. Szerencsere talaltam nogyogyasz/endokrinologust, szoval remelhetoleg minden szukseges vizsgalatot elvegez egy kalap alatt majd… De ha visszajovok, nyilvan most mar fogok magamnak keresni itt is egy maganorvost, es ha mas nem lesz, google forditoval tudok veluk beszelni… De meg fogom ezt is oldani.


Valamennyire megnyugtattatok, amit koszonok!

2022. dec. 4. 15:44
 6/18 anonim ***** válasza:
8%
5: micsodaaaa....??? Mi az, hogy ők visznek (vagy nem visznek) orvoshoz...??? Rabszolgaként vagy ott, vagy milyen munkaviszony ez????
2022. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6.-nak: Jogsi az sajnos nincs se nekem, se a paromnak, ebbol kifolyolag autonk se, ezert tomegkozlekedesen kivul max a koordinatoraink tudnanak elvinni, de ok meg nem arrol hiresek, hogy normalisan ellassak a munkajukat… A fonokeinknek meg csak az a fontos, hogy dolgozz, ha beteg vagy, 2 napot nagynehezen pihenhetsz otthon, de aztan menni kell, mert tappenz sincs, haziorvosa meg elvileg van a cegnek, de gyakorlatilag meg nem lattuk… Viszont ezutan megoldom mindenkepp magamnak, az egeszsegem fontosabb ezer munkahelynel is…
2022. dec. 4. 16:07
 8/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a munkakozvetitos melok ilyenek, ha tehetitek, keruljetek oket messzire, mind kulfoldon, mind otthon…
2022. dec. 4. 16:09
 9/18 anonim ***** válasza:
8%

Ez nagyon durva!


Én még ilyenről nem is hallottam! Elvették az útleveleiteket is? Milyen országban vagytok?

2022. dec. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8%
mennyi idősek vagytok?
2022. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!