Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek mi vált be nászutas...

Kinek mi vált be nászutas betegség/felfázás megelőzésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20/L vagyok, első párkapcsolatomat élem, a jelenlegi barátom az első partnerem is egyben. Együttlétek után van, hogy felfázásom van, ez nagyjából havonta egyszer szokott előfordulni, írom is egy kicsit később majd hogy miért.

Aki tudja mi az a nászutas betegség az tudja hogy miért is alakul ki, olyan baktériumok kerülnek a húgycsőbe, amik ott maradva fertőzést okoznak, vagyis felfázást.

Na most, miután realizáltam mitől is vagyok felfázva, rögtön kikutattam mivel lehet ezt előszöris megelőzni. Tehát amiket jelenleg teszek:

-Előtte-utána mosdás. (A párom is fürdik előtte.)

-Előtte-utána pisilés.

-Sokat iszom folyadékot.

-Eszek tőzegáfonya tablettát reggel-este.

-Gyógyteákat is szívesen fogyasztok, cickafarkfüveset minden nap.

-Az együttlétek alatt mindig meleg hőmérsékletet tartunk a szobában, hogy nehogy felfázzak.

Na most, a hőmérséklet lehet itt nekem a ludas, mert az eddigi felfázásaim előtti együttlétekből mindig valahogy bennem maradt az érzés, hogy mintha fáznék egy picit közben. Nem nagyon fázásra kell itt gondolni, mert egy "felhevült" testnek, az alapvetően kellemes szobahőmérséklet is lehet "hideg". Tehát ezt a mintázatot fedeztem fel az eddigiekben.

A kérdésem tehát, ha valaki esetleg átélte az ilyesféle felfázás borzalmait, talált-e valami kiutat belőle? És ha igen mivel érte azt el?

Tervben van jelenleg a D-Mannóz szedése, amiről csak jót olvastam eddig. Ha valakinek van valamilyen tapasztalata a D-Mannózzal, azt itt, vagy privát üzenetben szívesen fogadom. (Nagyon megköszönném.)

Emelett, lenne egy olyan kérdésem, hátha valaki ugyancsak ugyanilyen szituációba került mint én, hogy fogamzásgátló tabletta szedése előtt járok éppen. Viszont olvastam, hogy növelheti az ilyesféle fertőzésekre való hajlamot. Persze én is értem és látom ebben az állításban a rációt, viszont személyes tapasztalatra kíváncsi lennék.

És semmi aggódás, nem öngyógyításba fogtam bele :), járok én orvoshoz, csak kíváncsi vagyok személyes tapasztalatokra is.



2022. dec. 13. 12:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
38%

Gumi, amíg ki nem vagytok kezelve.

A hőmérsékletnek semmi köze hozzá.

2022. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
8%

Grapefruit csepp. Esetlegesen narancs, citrom kombó megfőzve gyömbérrel, majd azt meginni, de csak a levét. Kis méz bele. :)


C-vitamin bomba plusz rost is. :)

2022. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
38%
Óvszer a megoldás. Pasid baktériumai összezavarják a te normák flórádat. Neki kellene egy kivizsgálás és kezelés.
2022. dec. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
26%
A kanid farka fertőzi el a mindzsódat.
2022. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
35%
Uro-vaxomot próbáld ki, az kifejezetten erre van. Receptköteles.
2022. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%
Felfázásra antibiotikumot szokott írni az orvos. Ha nem voltál orvosnál, akkor el kellene menned. Ha havonta végigszedtél egy-egy antibiotikum kúrát, akkor pedig bél- és hüvelyflóra helyreállítókat is kellene használni. Ne szőrteleníts alul, ne használj tangát, csak hagyományos pamut bugyit. A toalett papírral csak hátrafelé törölj, hogy semmi bacit ne vigyél a húgycső és a hüvely irányába. Óvszert és hozzávaló síkosítót használjatok.
2022. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

1. és 3. : Ez lenne a megoldás ha nem használnánk. De mindig használunk gumit, tehát nem ez a probléma szerintem.

2. : Köszönöm ezt majd kipróbálom, olvastam ám róluk, hogy külön-külön jók, egyben még nem hallottam, de igazi immunerősítő bomba lehet.

4. : Nincs hozzáfűzni valóm:)

2022. dec. 13. 13:27
 8/27 anonim ***** válasza:
20%
C-vitamin nem hőstabil. 40 C foknál feljebb elbomlik. Gyömbér narancslével szuper, de ne főzd!
2022. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
1%
8. Én a rostbomba miatt ittam. :)
2022. dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
26%
Mos fogat nyalás előtt a pasid?
2022. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!