Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek mi vált be nászutas...

Kinek mi vált be nászutas betegség/felfázás megelőzésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20/L vagyok, első párkapcsolatomat élem, a jelenlegi barátom az első partnerem is egyben. Együttlétek után van, hogy felfázásom van, ez nagyjából havonta egyszer szokott előfordulni, írom is egy kicsit később majd hogy miért.

Aki tudja mi az a nászutas betegség az tudja hogy miért is alakul ki, olyan baktériumok kerülnek a húgycsőbe, amik ott maradva fertőzést okoznak, vagyis felfázást.

Na most, miután realizáltam mitől is vagyok felfázva, rögtön kikutattam mivel lehet ezt előszöris megelőzni. Tehát amiket jelenleg teszek:

-Előtte-utána mosdás. (A párom is fürdik előtte.)

-Előtte-utána pisilés.

-Sokat iszom folyadékot.

-Eszek tőzegáfonya tablettát reggel-este.

-Gyógyteákat is szívesen fogyasztok, cickafarkfüveset minden nap.

-Az együttlétek alatt mindig meleg hőmérsékletet tartunk a szobában, hogy nehogy felfázzak.

Na most, a hőmérséklet lehet itt nekem a ludas, mert az eddigi felfázásaim előtti együttlétekből mindig valahogy bennem maradt az érzés, hogy mintha fáznék egy picit közben. Nem nagyon fázásra kell itt gondolni, mert egy "felhevült" testnek, az alapvetően kellemes szobahőmérséklet is lehet "hideg". Tehát ezt a mintázatot fedeztem fel az eddigiekben.

A kérdésem tehát, ha valaki esetleg átélte az ilyesféle felfázás borzalmait, talált-e valami kiutat belőle? És ha igen mivel érte azt el?

Tervben van jelenleg a D-Mannóz szedése, amiről csak jót olvastam eddig. Ha valakinek van valamilyen tapasztalata a D-Mannózzal, azt itt, vagy privát üzenetben szívesen fogadom. (Nagyon megköszönném.)

Emelett, lenne egy olyan kérdésem, hátha valaki ugyancsak ugyanilyen szituációba került mint én, hogy fogamzásgátló tabletta szedése előtt járok éppen. Viszont olvastam, hogy növelheti az ilyesféle fertőzésekre való hajlamot. Persze én is értem és látom ebben az állításban a rációt, viszont személyes tapasztalatra kíváncsi lennék.

És semmi aggódás, nem öngyógyításba fogtam bele :), járok én orvoshoz, csak kíváncsi vagyok személyes tapasztalatokra is.



2022. dec. 13. 12:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
39%

20- pl abban hogy a fertőzés pár órán belűl extrém méreteket ölt - (mikor érzed hogy kezdődik és 1-2 óra múlva ordítva ülsz a wcn)

És abban hogy egyből vagy nagyon hamar rózsaszines (véres) lesz a vizelet, alvadt vérdarabokkal

2022. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha dugás közben izzadsz akkor azért mert meleged van, szobahőmérsékleten is és nem fázol olyankor, akkor nem izzadnál! Túl körülményes a szexuális életed! Remélem a barátod nem ún bele, vagy talán egy húron pendültök. Menjél el orvoshoz mert hiába mondtad hogy jársz, biztos vagyok benne hogy nem jársz! A kérdéseidre csak a szakember tud érdemben válaszolni mert minden ember más, a szomszédnak használ valami attól még neked árthat!Betegségben felejtsük el a hetet, arra jó hogy kb belőlük mi lehet valaminek az oka, de én remélem más is csak orvos ban bízok személyesen, mert sajna kezd elterjedni a telefonos diagnózálás!
2023. jan. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha dugás közben izzadsz akkor azért mert meleged van, szobahőmérsékleten is és nem fázol olyankor, akkor nem izzadnál! Túl körülményes a szexuális életed! Remélem a barátod nem ún bele, vagy talán egy húron pendültök. Menjél el orvoshoz mert hiába mondtad hogy jársz, biztos vagyok benne hogy nem jársz! A kérdéseidre csak a szakember tud érdemben válaszolni mert minden ember más, a szomszédnak használ valami attól még neked árthat!Betegségben felejtsük el a netet, arra jó hogy kb belőlük mi lehet valaminek az oka, de én remélem más is csak orvos ban bízok személyesen, mert sajna kezd elterjedni a telefonos diagnózálás!
2023. jan. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy a hozzá nem értő emberek miért itt fontoskodnak.

22-23: Lehet csak nyomatékosítani szeretted volna a mondandód, hogy kétszer is megkaptam ezt a hihetetlenül hasznos választ.

Gyönyörű stílusod, a hitetlenséged, az írásképed lenyűgözött.

Nem is értem, hogy a kérdésemből hogyan következtettél arra, hogy a párom megunja a felfázásaim aztán gondolom el is fog hagyni. Vagyis, gondolom mindenki magából indul ki, és a saját kapcsolataiból. De szerintem ha már valaki ezért elhagyná a párját, az annyit is ér.

Biztos vagy benne, hogy nem járok orvoshoz?! Nem értem miért a legrosszabbat kell feltételezni, miért hinni rögtön azt, hogy valaki hazudik. Mit vár ilyenkor az ember? Írjam le részletesen hányszor, mikor és mivel voltam orvosnál? Legközelebb csatolok valami linket, amiben benne lesz az egész eddigi kórtörténetem.

A telefonos diagnosztizálásban én sem hiszek. De mivel egy orvos által felállított diagnózissal kapcsolatban kérdeztem, a szintén ilyen betegségben szenvedőket, gondoltam hátha van valamiféle olyan otthoni praktikájuk, ami hasznos lehet. Nem gyógyszer ajánlást, vagy receptet kértem!

Amíg nem ismersz valakit ne is ítélkezz!

Nem párkapcsolati tanácsadást vagy okoskodást kértem, hanem értelmes és hasznos válaszokat. Amiket kaptam is, köszönöm annak aki ezt megtette!:)

2023. jan. 11. 11:55
 25/27 anonim válasza:

Szia en is ebben szenvedek mar tobb eve, vannak nehezebb es jobb idoszakok igazabol a mai napig rejtely hogy mindig mindent ugy ugy csinalunk megis egyszer semmi bajom tole maskor meg vert pisilek.... Nekem a d mannoz nagyon sokat segitett dm ben is kaphato es olcsobb

Ezen kivul amit az elottem levok is irtak: elotte utana pis, elotte alapos mosdas (parodnak is) utana sem art, valamint immunerosites!!! Tobb mindennel probalkoztam en is.. Fogamzasgatlot nem ajanlanam inkabb vedekezzetek

Ja es ha baj van akkor aranyvesszo eros fozete egy vatta korongal borogatasnak es plussz ulofurdonek tokeletes akqr csak a kamilla es a cickafark, jobbulast! 🙂

2023. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Ja illetve az urixin ami meg nekem bevalt egyenlore bar meg teszteles alatt van
2023. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok de én nem érzek konkrét fájdalmat. Kinek hogyan jelentkezik ?

Nekem pár napra rá elkezd a hólyagom környékén nehéz alhasi érzés lenni és mintha nyomna. Többet pisilek .Ha sokaig nem tudok pisilni menni szúr az alhasam. De nem véres a vizelet és nem fáj közben ha távozik . Ez is az lehet csak nem olyan vészesen jelentkezik?

2023. júl. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!