Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek mi vált be nászutas...

Kinek mi vált be nászutas betegség/felfázás megelőzésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20/L vagyok, első párkapcsolatomat élem, a jelenlegi barátom az első partnerem is egyben. Együttlétek után van, hogy felfázásom van, ez nagyjából havonta egyszer szokott előfordulni, írom is egy kicsit később majd hogy miért.

Aki tudja mi az a nászutas betegség az tudja hogy miért is alakul ki, olyan baktériumok kerülnek a húgycsőbe, amik ott maradva fertőzést okoznak, vagyis felfázást.

Na most, miután realizáltam mitől is vagyok felfázva, rögtön kikutattam mivel lehet ezt előszöris megelőzni. Tehát amiket jelenleg teszek:

-Előtte-utána mosdás. (A párom is fürdik előtte.)

-Előtte-utána pisilés.

-Sokat iszom folyadékot.

-Eszek tőzegáfonya tablettát reggel-este.

-Gyógyteákat is szívesen fogyasztok, cickafarkfüveset minden nap.

-Az együttlétek alatt mindig meleg hőmérsékletet tartunk a szobában, hogy nehogy felfázzak.

Na most, a hőmérséklet lehet itt nekem a ludas, mert az eddigi felfázásaim előtti együttlétekből mindig valahogy bennem maradt az érzés, hogy mintha fáznék egy picit közben. Nem nagyon fázásra kell itt gondolni, mert egy "felhevült" testnek, az alapvetően kellemes szobahőmérséklet is lehet "hideg". Tehát ezt a mintázatot fedeztem fel az eddigiekben.

A kérdésem tehát, ha valaki esetleg átélte az ilyesféle felfázás borzalmait, talált-e valami kiutat belőle? És ha igen mivel érte azt el?

Tervben van jelenleg a D-Mannóz szedése, amiről csak jót olvastam eddig. Ha valakinek van valamilyen tapasztalata a D-Mannózzal, azt itt, vagy privát üzenetben szívesen fogadom. (Nagyon megköszönném.)

Emelett, lenne egy olyan kérdésem, hátha valaki ugyancsak ugyanilyen szituációba került mint én, hogy fogamzásgátló tabletta szedése előtt járok éppen. Viszont olvastam, hogy növelheti az ilyesféle fertőzésekre való hajlamot. Persze én is értem és látom ebben az állításban a rációt, viszont személyes tapasztalatra kíváncsi lennék.

És semmi aggódás, nem öngyógyításba fogtam bele :), járok én orvoshoz, csak kíváncsi vagyok személyes tapasztalatokra is.



2022. dec. 13. 12:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
19%

Menjél el orvoshoz a pároddal közösen, és amíg ki nem kúráltak mindkettőtöket, addig nincs behatolás.


Muszáj. Valamelyikőtök folyamatosan átfertőzi a másikat, hiába a gumi.


A hőmérsékletnek ehhez semmi köze.

2022. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
45%

Miért válaszolnak olyanok, akiknek fingja sincs, mi az a cystitis?

Nem hüvelyi fertőzése van állandóan, hanem hólyag. Nyilván a pasija nem a húgycsövébe dugja, nem attól fertőződik...

A saját flórája kerül a húgycsövébe szex során.

Uro-vaxom.

2022. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
32%
#12: A kérdező állítólag jár orvoshoz, az Uro-Vaxom pedig receptköteles. Ha felírod neki, akkor kap, ha a saját orvosai nem írják fel és te sem, akkor pedig hiába "tudja", hogy mi segíthetne rajta.
2022. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
24%
Ha bemegy a háziovosához, hogy hallott róla és kipróbálná, minden bizonnyal fel fogja írni. Az első kommentben is írtam, hogy receptköteles.
2022. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
31%
12-es, elkell keserìtselek, de simán lehet hogy a pasija fertőzi vissza és az okozza a tüneteket.
2022. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
5%

Hogy fertőzné meg a hólyagját te nagyon okos? Főleg úgy, hogy gumit használnak?

Nézz már utána, mi az a honeymoon cystitis.

2022. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
47%

Mint Krónikus „felfázàsos“ (ami ugye tulajdonképpen hugyhólyaggyulladàs) jelentkezem:

Rengeteg hülyeséget olvasok itt a kommentekben. Kérlek fejezzétek be. Aki nem ért hozzá ne kommenteljen.

Alapok:

-nem felfàzàs hanem baktérium által kijövő hugyhólyaggyulladás!

-partnert nem lehet vele megfertőzni mert a betegség nem fertőző!

-nincs köze a szobahömérkséklethez, meg semmilyen hőhöz!


Szex során mindenféle nedvek keverednek de ami fertőz az a nő saját bélbaktériuma (ecoli).

Terápia:

Fürdés aktus előtt és után (mindketten)

Szex előtt nagy pohár víz amit csak fürdés után pisilj ki!

Szex és fürdés után pisi

Semmi cukor vagy édesség szex előtt/után: ecoli tapad a cukorhoz

Szex előtti és utáni napon intim probiotikum szedése: hüvelyflóra segít megelőzni egy fertőzést


Ha krónikussá vált (6fertőzés/év):

Urulógus, uro vaxom kúra, hugyhólyagtükrözés, cystistat kúra, strovac immunizáló injekció.


Tőzegáfonya meg társai sz.rt sem érnek. Mintha egy tüdőgyulladást kezelnél c vitaminnal.


Gyógyulást.

2022. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
38%
Szintén krònokus hòlyaggyulladásban szenvedek, nem egyszer voltam vele utològusn mégis azt mondta nekem,hogy látogassak meg egy nőgyògyászt, mert a tapasztalatai alapján az esetek 90%-ban ez nőgyògyászati eredetű. Már nem tudom kinek higgyek
2022. dec. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
25%
18- ha krónikus akkor mint irtam köv lépés a húgyhólyagtükrözés. Lehet már rongálódott a hólyagod fala (a sok gyulladástól és antibiotikumtól) amire fog kelleni cystistat hialuron terápia hogy megint egészséges legyen.
2022. dec. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
9%
Miben nyilvánul meg,ha rongálòdik a hòlyag fala? Azért kérdezem mert jelenleg teljesen jòl vagyok, nincs semmi panaszom,csak félek,hogy kiùjul megint
2022. dec. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!