Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rosszul cselekedtem?

Rosszul cselekedtem?

Figyelt kérdés

Hugyuti fertozesem volt de nem mentem el orvoshoz mivel itthon volt nekem egy aktil antibiotikum és ebből 2

Cifran 500gm filmtabletta amiből bevettem 3 szemet.


Elmúlt a vizeletfajdalom

Viszont a mellbimbóm nagyon nagyon érzékeny lett és faj


Ez egy mellekhatas ?


2022. dec. 16. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
33%
Antibiotikumot tilos random pár szemet beszedni! Legközelebb már nem fog használni, mert immunis leszel rá...
2022. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2%

Tehát Aktilból bevettél 2 szemet, Cifranból meg 3 szemet? Jól értem?


A nem megfelelő mennyiségben szedett antibiotikum a rezisztens baktériumok elszaporodását segíti elő, és így a betegség nem hogy nem gyógyul, de még súlyosbodhat is. Az antibiotikumok a szervezetben rövid idő alatt hatástalanná válnak vagy hamar kiürülnek, ezért szükséges meghatározott időben és a pontosan előírt adagban bevenni őket. Otthoni kezelés esetén a láz megszűnése után sokan hajlamosak abbahagyni a gyógyszer szedését. A nem kellő ideig tartó gyógyszerszedés oka lehet a betegség kiújulásának, mert a teljes gyógyulás a tünetek javulásától független dolog.

egeszsegkalauz.hu

2022. dec. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!