Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon rosszul cselekedtem?

Nagyon rosszul cselekedtem?

Figyelt kérdés

Leszögezném nagyon rosszul érzem magam a történtek miatt.

Buszon voltam és mikor szálltam le észrevettem pénzt a székek között. Senki se vette észre,felvettem és mikor leszálltam a buszról akkor számoltam meg és 3 db ötezres volt és egy kétezres.

Rosszul érzem magam hogy nem tudtam oda adni a buszsofőrnek és hogy valakitől elvettem 17 ezret.



2021. júl. 7. 13:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha be van kamerázva a busz, nagyobb problémával is meg kellesz küzdened, mint a lelkiismeret. Az amit csináltál, jogtalan elsajátítás, ami büntetendő (1 évig terjedő szabadságvesztéssel) - amennyiben a talált dolgot 8 napon belül nem adod át a rendőrségnek.
2021. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy buszsofőr ismerőst, azt mondta hogy nincsenek bekamerázva a környéken közlekedő buszok
2021. júl. 7. 14:16
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Igen.

Miért nem tudtad odaadni? Nyilván nem leszállás közben húztad ki az ülések közül.

2021. júl. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2: És mi köze a kamerához?

Ez akkor is rossz, ha senki sem látta.

Szép is lenne, ha mindenki csak akkor viselkedne normálisan, ha látják. Ennek belülről kell jönnie.

2021. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

Ja, ha te már kihúztad magad a felelősség alól, mert úgysincs kamera és nem buksz le. Felesleges volt feltenni a kérdést, hiszen már magadban lerendezted, hogy ez így oké. Nem látták, akkor nem is loptál meg senkit. Lehet a fogtündér hagyta ott az éjszakai műszak után hazafelé menve, vagy az senkié, és nem is hiányzik senkinek. A rossz érzést pedig majd elveszi az, amit a lopott pénzből bevásárolsz magadnak. A legjobb dolgok ingyen vannak, amiért nem kell megdolgozni.


De gondolom fordított esetben ha ez veled történik meg, nem látnál az idegtől, meg a halál f-ára kívánnád az utolsó mocsok embereket, akikben egy szikra becsület nincs.

2021. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem költöm el, és nem olyan ember vagyok aki egyből jól érzi magát miután megtudta hogy nem volt kamera

Egész életemben eszembe fog jutni

És velem is történt ilyen, nem mást küldtem a halál f-ára hanem magamat hibáztattam, hogy hogy lehettem ilyen balf***

Mind a két esetben magamat őröltem/őrölöm.

2021. júl. 7. 14:48
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tehát még véletlenül sem opció, hogy megpróbálod visszajuttatni a jogos tulajdonosának, így járt. Lett volna rá lehetőséged, de mivel találtál kiskapukat, és nyugtatod magadat (még külön kerestél visszaigazolást is, ahelyett hogy azért veszed fel a kapcsolatot egy ott dolgozóval, hogy segítsen megtalálni a tulajdonost), hogy úgysem buksz le, így győzött a fösvénység. De nézd a jó oldalát, lehet ha rákos leszel és pont 17 ezer kell egy konzultációhoz, akkor most egy égi jelként vetetted a szemed más pénzére. Így nem kell arra gondolni, hogy lehet valakinek annyi volt az összekuporgatott vagy kölcsön kért pénze, hogy ki tudjon fizetni egy dolgot. Remélhetőleg neki sem gyógyszerre kellett és valaki élete múlott rajta.
2021. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Éppenséggel nem azért kerestem fel az ismerőst mert kiskaput kerestem DE ő mondta hogy ha visszavinném holnap akkor az információsok közt lenne elosztva, mert már történt ilyen

Akkor mit csinálnál

Vigyem oda, tudva hogy nem kapja meg?

2021. júl. 7. 15:42
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy rákot kívántál, legalább lesz rá pénzem

Én nem vagyok olyan szóval remélem szép napod lesz ezután hogy így válaszoltál, máshogy is le lehetett volna írni, de te ezt az utat választottad. Sok sikert az életben

2021. júl. 7. 15:46
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez kifogás. A jegyzőhöz (pontosítom a korábbi rendőrséges kommentet, a rendőrségre akkor tartozik, ha a tárgy viselése vagy tartása büntetendő, például egy fegyver vagy egy zacskó drog) kell vinned, és akkor nem osztja szét senki egymás között. Ha 1 évig nem jelentkezik a tulajdonosa, jogosult lennél a talált tárgy megtartására, és nincs ez a hiszti sem.


Amúgy eltelt már 8 nap? Mert ha igen, tök mindegy mi a helyzet, már kifutottál az időből és számon kérhető vagy. Ha pedig nem, és még mindig a kifogásokat gyártod, mert te eldöntötted hogy megtartod, akkor tényleg rakd el gyógyszerre.

2021. júl. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!