Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Túl gondolom vagy rosszul...

Túl gondolom vagy rosszul cselekedtem?

Figyelt kérdés

Mostanság mindenért bűntudatot érzek. Most a legújabb ami gyötör az az, hogy az iskolában egy műsorban kaptam szerepet. Azt tudni kell, hogy sajnos nálunk is megvannak a tanárok ,,kedvencei” és mindig ugyanaz a 4 lány van ott mindenhol. Én nagyon szerettem régen szerepelni, örültem, hogy kivételesen most rám is gondoltak. 6-an kaptunk szerepet. A 4 lány közül akiket az imént említettem csak 3-nak jutott szerep és a negyedik meg csalódott volt, hogy ő nem kapott, mivel helyette én kaptam. Aztán ment az utalgatás, hogy ha nekem nem olyan fontos a szereplés akkor átadhatnám a helyem neki. Én meg azért sem tettem mert zavart már jó ideje, hogy mindig elnyomnak és nem csak engem, több társamat is. Ezzel csak az a baj, hogy annyira távol áll tőlem ez a bosszúálló viselkedés és bár pici harag miatt sem tágítottam, valahol legbelül nem azért csináltam mert én azt a lányt szerettem volna megbántani, hanem mert nem akarom, hogy azt érezzék ők a világ közepe.

Szerintetek butaság ezen rágódnom?

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2022. máj. 24. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valami oka csak volt, hogy te kaptad a szerepet és nem a 4. csaj, ezáltal felesleges is lemondanod erről a lehetőségről.


Plusz össze kell szedned magad, mert a munkahelyeden elevenen felfalnak majd.


Azon kapod magad, hogy a saját szabijaidat mondod le, más javára, mert ő utolsó pillanatban kitalálja, hogy akkor menne, amikor te, vagy olyan műszakokat bevállalsz, amit nem akarsz.

2022. máj. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a negyediktől, hogy "nem szerepeltél te már eleget? Hagyj már mást is legalább egyszer kibontakozni. Köszi"
2022. máj. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulnod érvényesíteni a saját érdekeidet másokéval szemben és akár konfliktusokat is felvállalni az érvényesüléshez.
2022. máj. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jókat írtak előttem.

Ne hagyd, hogy a 4. lány elmarja tőled a szerepet, vagy érzelmi zsarolással "átvegye". A lány eddig mindig megkapott mindent, ilyen téren, most végre téged is hagynak kibontakozni. Nem csináltál semmi rosszat, bűntudatod végképp ne legyen.

2022. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!