Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnék kijönni az...

Hogyan tudnék kijönni az evészavaromból, és hogyan tudnám magam mögött hagyni az egészet?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm szépen, ha végig olvasod!

Hozzátok fordulok mostmár, nem fogyókúra miatt, hanem a gyógyulás útjára térés miatt..

Sosem voltam kövér. Október eleje óta egy trauma hatására diétázni kezdtem 54-55 kilorol indultam 173-174 cm-hez. Először csak 50 akartam lenni, utána már 49 és így tovább... Először csak kevesebbet ettem, utána már attól a kevestol is bűntudatom volt, volt hogy 1-2 napig egyáltalán semmit sem ettem, a legtöbb 4 nap volt.

Most ott tartok hogy már kórosan alultáplált vagyok, és az a baj hogy nekem ez sikerélménynek minősül.

Mostmár szeretnék ebből kijönni csak az a probléma hogy már nem megy. Egyre lentebb akarom vinni a súlyom, ami már így is kevés. Sokáig nem volt rendes testkepem és kövérnek láttam magam, két hete már látom a soványságom. És saját akaratom ellenére valami belső dolog azt mondja, hogy: oké, lefogytál, sovány vagy, de miért ne lehetnél ennél is sovanyabb?

Volt egy nagyjából 10 napig tartó időszakom dec.31 től kb január 12-ig, hogy megpróbáltam rendesen enni, ettem is, nem keveset, volt hogy 2000-3000 kalóriát is bevittem egy nap. Egy hétig nem álltam mérlegre. Utána kövérnek láttam magam, ráálltam a mérlegre és a kaja súlya miatt 48.5-öt mutatott, megijedtem, mert rendes éves előtt kevesebb voltam és úgy fogtam fel hogy híztam. Azóta újra diétázok, súly szempontból most vagyok a legmélyebb ponton.

MÁR NEM AKAROM EZT AZ EGÉSZET, ELEGEM VAN HOGY HÓNAPOK ÓTA ÁLLANDÓAN ÖNKONTROLL ALATT VAGYOK, NEM TUDOK EGY JÓT ENNI, MÁSOK TESTÉHEZ HASONLÍTOM MAGAM, NEM TUDOK NEM ARRA GONDOLNI HOGY MENNYIRE SOVÁNY AKAROK LENNI A KÖVETKEZŐ HÉTEN.

Már nem akarom ezt, tönkrement az életem, leromlott a tanulmányom, és ob minden

Segítsetek kérlek valami jó tanáccsal, szeretnék újra egészséges lenni mentálisan, szeretném nem számolni állandóan a kalóriákat, szeretnék olyan életvidám lenni mint egy éve 56-57 kilósan.:c



2023. jan. 22. 10:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá hogy nincs ciklusom, nagyon sovány az arcom, hullik a hajam és ilyen pihés szőrös az egész karom
2023. jan. 22. 11:03
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Dehogynem akarsz tovább fogyni, hiszen a fogyókúra és táplálkozás rovatban az 500 kalóriás dolgokról kérdezel.


De már ezerszer megírtuk, hogy menj orvoshoz, akár kórházi ellátással.

2023. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Most épp megijedtél, király, EZT fogd meg, és holnap ballagj el egy orvoshoz, beszélj a szüleiddel.


De mivel az ED ilyen, lehet, hogy már két órával később sem akarsz gyógyulni - természetes a hullámvasút, és tudom, milyen rhadt az egész és milyen nehéz kijönni belőle.


Segítség nélkül nem megy (nekem csak azért sikerült, mert 35 kilósan pár napra a haláltól jobban féltem attól, mint az evéstől)

2023. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%

"miért ne lehetnél még soványabb?" Mert meghalnál, azért. Vagy legalább is, nagyon beteg lennél, még betegebb.

Ebből egyedül nem nagyon lehet kijönni, kérj segítséget szakembertől, hozzáértő pszichológustól.

Addig is, írd össze, miket szeretsz csinálni, milyen céljaid vannak a jövőben, milyen dolgokat, milyen embereket szeretsz igazán, mi az, ami miatt érdemes élni.

Ha van hobbid, foglalkozz azzal többet, ha nincs, keress egy új hobbit, próbálj ki új dolgokat. Irányítsd másra a figyelmed, ne az evésre. Ha pedig evésre gondolsz, csak pozitívan. Szüksége van a szervezetednek a tápanyagokra, vitaminokra, amiktől egészséges leszel, szép lesz a hajad és a bőröd, helyreáll a ciklusod.

Nézz jó filmeket, vígjátékokat, nevess sokat, hallgass zenét! Gyönyörködj a természet szépségében!

Változtass az öltözködéseden! Nem hangzik nagy segítségnek, de próbáld ki, nekem nagyon bevált testképzavar ellen. Nagynak láttam a fenekem, vastagnak a lábaim. Miután feladtam, hogy testhez simuló farmer nadrágban tökéletesnek lássam magam, mert sosem láttam annak, még 40 kg alatt sem, elkezdtem nőies ruhákat, szoknyákat hordani. Régen ki nem állhattam magamon a szoknyát, nem találtam kényelmes, praktikus viseletnek. Pár éve jöttem rá, hogy teljesen kényelmes, kellemes viselet egy pamut harisnya egy csinos ruhával. Télen persze vastagabb anyagú ruhával, termo harisnya meg minden. Évszaknak megfelelően. 1000x jobban érzem magam nőies ruhákban, csinosabb vagyok, és nem kell egész nap bámulnom a nagynak látott testrészeimet. Azóta sokkal kevésbé zavar.

2023. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

Önerőből ebből nem lehet kijönni, muszáj pszichológushoz jarnod.

Ne hagyd hogy az a belső hang ami benned el az egész életed befolyásolja. Igenis mondj ellent annak a hangnak! Csinald az ellenkezőjét annak amit a mentális betegseged diktál. Ha azt mondja, ma nem ehetsz, enni fogsz, még pedig mind a három étkezést betartod és emberi adagokkal nem úgy, hogy egy keksz fel szelet alma stb...ertesd meg magaddal végre, hogy te sokkal erősebb vagy, mint a befegseged és nincs hova tovább fogynod.

2023. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a biztató, segítő válaszokat, javaslatokat, megfogadom!
2023. jan. 22. 15:09
 7/13 A kérdező kommentje:
#2, igen, tényleg tovább akarok fogyni és bármilyen hülyén is hangzik, saját akaratom ellenére. Azonban már nem írok ki több fogyókúrás kérdést, mert már nem szeretnék a fogyókúráról olvasni. Szeretnék nem erre az egészre gondolni és a gyógyulás útjára lépni. Szerencsére kapok segítséget családtól is és orvostól, pszichológustól is, nemsokára elkezdődik a terápia újra.
2023. jan. 22. 15:14
 8/13 anonim ***** válasza:
18%

De meg lehet gyógyulni, csak rhadtul nehéz, fájdalmas (mert újra enni kell, és ez fizikálisan is szr érzés egy, az emésztéstől elszokott szervezetnek), viszont megéri.


Ha tanácsot kérsz, vagy bármi, mélyponton vagy, írhatsz pm nyugodtan. :)


2-3 voltam (34 éves nő, nem valami pervez csávü)

2023. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem enni rendesen, napi 2000 kalóriát, már nem vizsgálgatom a súlyom
2023. jan. 25. 02:10
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem értem miért lettek ennyire lepontozva a normális válaszolók
2023. jan. 25. 04:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!