Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evészavarom van; hogy lenne...

Evészavarom van; hogy lenne érdemes étkeznem?

Figyelt kérdés

27/N vagyok, és sajnos kiskorom óta evészzavaros.

Anyukám sosem adott gyümölcsöket, zöldségeket, kiskorom óta mirelit dolgokon éltem, csokin, stb.

Iskolában nem reggeliztem, majdnem anorexiás vékony voltam.

Aztán gimiben normál súlyú lettem, és többen beszóltak, hogy nem vagyok vékony, amitől nem mertem enni, egy paradicsomot ettem egész nap.


Nem részletezem, a lényeg, hogy most évek óta a következő az étkezésem:

reggelire semmi, ebédre egy főétel (ez mindig változó, van, hogy tészta, van, hogy hús rizzsel, van, hogy hús krumpilürével, rakottrkumpli, stb, szóval mindent), vacsira pedig egy szendvics.

Mostanában viszont valamiért hízom.


A lényeg, hogy amint látom, hogy egy deka is feljön rám, elkezd bűntudatom lenni.


Szeretnék kialakítani egy étrendet így kezdőként, amivel rendbe kaphatom magamat, és nem hízlal.

Mert az életmódom nagyon egészségtelen. Hogy tudnék bele kezdeni? vagy hol tudnék utánaolvasni, ami érthető is?


168 cm 64 kiló vagyok, van mellem és fenekem, vékony derék, és tömény izom (genetika, a combom tiszta izom).


2022. okt. 19. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én férfi létemre vagyok evészavaros. De még ráadásul edzek is 😂 Én nem tudtam kialakítani étrendet, mert lehetetlen emiatt. Ha sikerült is, nem tartottam. Ma is 2 kiflit ettem egész nap, meg majd 2 órát leedzettem. Ez az élet, de legalább nem hízok el. 😃
2022. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja a combom basszus nekem is brutál 😂
2022. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
1-es a kórházi ápolás és a halál kvára nem sírva röhögős fej, te idi.ta!
2022. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: pszichológus! JÓ pszichológus, mégpedig sürgősen, mert nem oké, hogy bűntudatod van.


A súlyod oké, de az anorexia nem 43 kilónál kezdődik :(


A bűntudatot kell legyőznöd, erre kell a szakember, mert azt egyedül nagyon nehéz, és mellette elkezdeni normálisan enni, és mozogni - NEM a fogyás meg kompenzálás miatt, hanem csak úgy, mert fun.

2022. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként egy normális étrend úgy indul, hogy R-E-V az alap, és emellé még lehet délután pl gyümi vagy ilyesmi.
2022. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ebéded okés lehet, de egyél mellé salátát pl hús-rizs (krumpli?) plusz sali - nem kell sok, hogyha nem annyira szereted, csak próbálkozásképp.


Nekem a sali: jégsali, paradicsom, valami friss zöldfűszer és öntet (általában franch dressing, mert az nagyon ízlik).

Még egyéve sem ettem salátát - én 10 éven át voltam ED-s -, aztán először csak egy fél maréknyit, majd egyre többet, és rájöttem, hogy megfelelő fűszerekkel nagyon finom.


Azóta salis lettem, akár vacsira is pl hallal.


A reggeli kéne, mégpedig a vércukor szinted miatt. Nem kell sokra gondolni, nálam ez pl két szelet pirítós (valamivel).


Tízóraira én ált egy kapucsínót iszom + 2-3 szem fahájas kekszet (korán reggelizek, így nem bírnám ki ebédig)


Uzsira valamilyen idénygyümölcsöt szoktam - nem sokat, egy kistálkányit -, vacsorára pedig tök random.

2022. okt. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
french... fahéjas - bocsánat az elütésekért.
2022. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!