Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért pontoznak le ha leírom...

Miért pontoznak le ha leírom hogy én kizárólag eldobható menstruációs bugyit és sima betetet használok?

Figyelt kérdés

Többször is volt hogy amikor az volt a kérdés, hogy ki mit használ leírtam ezt.

Leírtam, hogy mivel nem szeretek felhelyezni semmit órákra, így a tampon és kehely egyből kiesett. És a mosható megoldások mint mosibetét vagy mosható mensi bugyi nem jöttek be, nem is tudtam kimosni rendesen stb, így legtöbbször tena szárnyas betét illetve egyszer használatos menstruációs alsóneműt választok. Már csak amiatt is ezeket, mivel az átlagosnál jóval erősebb (menorrhagia betegség) és nagyon nincs kedvem hozni-vinni a használtakat. Értem én, hogy lehet alternatív megoldásokkal pénzt spórolni és gyakori csere mellett nincs fertőzés , de van egy jó fizum és nekem szükséges ez a "könnyítés" azokra a napokra. Igazából sporthoz is teljesen megszoktam ezeket, simán használom ha kell.

Ezt viszont gyakran lepontozzák, ha kérdezem hogy miért, nem válaszolnak. Talán béna, életképtelen vagyok amiért nem tudok vagy szeretnék tampont vagy kelyhet használni? Olvastam hogy elvileg kb 10 perc lenne megtanulni, de nekem mindig kényelmetlen és fura volt. Volt hogy begyulladt a bőröm(??), erre mondta a doki hogy van aki allergiás, ne használjam.

Talán igénytelen, lealacsonyítom azzal hogy ilyen "pelenkaszerű" dolgot hordok?



2023. márc. 28. 10:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
oh ritkán mondok ilyet de ez a fekete színű roppant cuki :D szerintem mindenképpen kipróbálom, ha sok jót írtál. Körülnézek akkor!
2023. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amúgy ne foglalkozz azokkal akik leszólnak vagy pontoznak.💜 Én is pont ugyanígy vagyok vele, borzasztó erős mensi, és kizárólag betétet használok, eldobhatósat, nem is keveset. Sportolok vele rendszeresen, de azért kipróbálnék egy ilyen megoldást :)
2023. márc. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell venni a pontozorendszert.

Aztan a trollok megunjak.

2023. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem is le szoktak pontozni, mikor leírom, hogy nekem meg a kehely vált be ugyanilyen egyértelműséggel és már nem cserélem le semmire a menopauzáig :)

Régi motoros vagyok itt. Eleinte frusztrált a pontozás. Már tudom, hogy egyedüli 0%-al is lehet, hogy épp valaki leírta az igazságot, csak mondjuk a többség félreinformált, ezért pontozták le

2023. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt kihagytam: szintén egyik oka a választásomnak az erős vérzés. Valószínűleg ha idegenkednék a belső használatú dolgoktól, már én is erre tértem volna át mint te. Mert ugyanez mosható betétben iszonyú vastag lenne. Biztos zavarna, hogy vajon kidudorodik-e a nadrágon
2023. márc. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok a troll felhasználó, és a hobbiból lepontozó itt a gyakori kérdéseknél, de itt alapvetően 2 dolog miatt pontozhattak le:

- az egyik, hogy ha annyira erős a vérzés, hogy már még egy sima éjszakai betét sem elég - gyakori cserével - az nem normális, ami azt jelenti, hogy ki kell vizsgáltatni, el kell menni orvoshoz, és utána kell járni a problémának

- ez az eldobható menstruációs bugyi, ha ebből is elhasználsz egy menzesz - 6-7 nap - alatt mondjuk 20-25 db-ot (tehát kb. annyit, mint egy átlagos nő betétből vagy tamponból), az rendkívül környezetszennyező, és az írásaidból az jön le a korábbi kérdéseknél/válaszoknál, hogy még büszke is vagy rá, hogy ilyet használsz, és hogy dobálod őket kifelé, és ezt hangoztatod, hogy még mensibugyiból is eldobhatót használsz, és mellette lenézed azokat, akik moshatót használnak, pusztán azért, mert neked nem vált be, hogy az milyen béna, hogy hozni-vinni kell a használtakat, meg mosni.

Szóval kérlek, ezen a 2 dolgon gondolkodj el, aztán értékeld újra magadat.

2023. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!