Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menopausa tünetek enyhítésére,...

Menopausa tünetek enyhítésére, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2023. márc. 30. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Étrend: Az egészséges étrend segíthet enyhíteni a menopauza tüneteit, különösen a forróvérzést. Az olyan élelmiszerek, mint a teljes kiőrlésű gabonák, a gyümölcsök, a zöldségek, a sovány húsok és a halak, segíthetnek fenntartani az egészséges testtömeget és csökkenteni a menopauza tüneteit.


Testmozgás: Az edzés segíthet enyhíteni a menopauza tüneteit, beleértve a hangulatváltozásokat, az alvásproblémákat és az általános kényelmetlenséget. Az aerob edzés, mint például a séta, a kerékpározás vagy a futás, hatékonyan csökkentheti a menopauza tüneteit.


Stressz csökkentése: A stressz enyhítése szintén fontos a menopauza tüneteinek kezelésében. A meditáció, a jóga vagy a relaxáció segíthetnek csökkenteni a stresszt, és javítani az általános közérzetet.


Hormonpótló kezelés: A hormonpótló kezelés egy hatékony módszer lehet a menopauza tüneteinek kezelésére. Azonban, mivel van néhány mellékhatása, javasolt orvossal konzultálni a lehetőségekről.


Alternatív terápiák: Néhány alternatív terápia, mint például az akupunktúra, a kineziológia, a homeopátia és a fitoterápia, szintén segíthetnek enyhíteni a menopauza tüneteit.


Fontos megjegyezni, hogy minden nő más és más módszerek működhetnek számára a menopauza tüneteinek enyhítésére. Ha súlyos tünetei vannak, vagy ha az enyhítő módszerek nem segítenek, javasolt konzultálni egy orvossal.

2023. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ. 🙂 közben találtam egy gyógynövényes kapszulát és sokkal jobban érzem magam.
2023. ápr. 3. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Melyik kapszulát? Nekem is szükségem lenne rá.
2023. júl. 31. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos abba kellett hagynom, amúgy poloskavész gyógynövényt tartalmaz, de pár hét után nagyon szarul lettem tőle.. mellékhatások miatt 😕
2023. aug. 9. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen mellékhatások voltak?


Azért kérdezem, mert nekem a hasamon jöttek ki nagy fájdalmas pattanások. Nem tudom, hogy ez a poloskavész gyógynövénytől van-e vagy valami mástól.

2023. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hasi fájdalmat okozott, de olyat, hogy az ügyeleten kötöttem ki. Mintha kést szúrtak volna a hasamba olyan görcsös fájdalom volt. Ott ultrahangon azt látták, hogy folyadék pangás van. Nehezen tudtam pisilni éreztem az ingert és pár cseppet tudtam kipréselni.

Azóta voltam több vizsgálaton, és kóros vashiányom van az összevissza vérzéstől (kaptam rá gyógyszert) A pajzsmirigyemben meg van egy göb, de nem hormontermelő. A prolaktinom meg határeset.

Nem is biztos, hogy a menopausa tüneteit éreztem.

Azt ajánlom, hogy vizsgáltasd ki magad, addig ne szedj semmit, úgy mint én.

A koromnál fogva azt hitték és én is, hogy klimax, de több mint valószínű, hogy nem. Most a vas tablettán kívül nem szedek semmit. Minimalizálom a stresszt, és egészségesen eszem, sportolok de semmit sem fanatikus módon. Pár hónap múlva újra vérvételre kell mennem.

2023. aug. 13. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!