Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma jött meg először. Én attól...

Ma jött meg először. Én attól félek hogyha késik, akkor mit fognak velem csinálni? Nőgyógyászhoz el kell mennem vagy mi?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 22. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha most jött meg először nyilván még fiatal vagy, teljesen természetes, ha nem áll be rendesen a ciklusod. Ha nincs semmi gondod az, hogy nem jön meg mindig ugyan abban az időben nem indokolja, hogy nőgyógyászhoz menj. Alapból stressz, betegség stb is bezavarhat, plusz ugye nem vagyunk gépek, így egy kis csúszás akkor is belefér, ha látszólag korábban már beállt a ciklusod.

Ennek ellenére,ha más gond is van érdemes lehet orvoshoz menni

2023. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

- Gratulálunk, nagylány lettél!

- Az első 2-3 évben késhet, idő míg beáll majd, a következő se biztos, hogy 1 hónap múlva lesz, nem kell megijedni, később se, az ember nem gép. Legfeljebb ha sokáig rendellenesen jön meg.

- Nőgyógyászhoz akkor kell menni, ha valami rendellenes/kellemetlen dolgot tapasztalsz (fáj, csíp, ég, viszket, büdös, zöld, sárga, stb.), egyébként nem szükséges.

2023. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jajj, köszönöm szépen mindkettőtöknek 🥰
2023. ápr. 22. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom nem vagy még 16 ;)
2023. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos pedig ha fiatal vagy, valószínűleg beszélgetne veled, megkérdezné mikor volt meg utoljára, milyen tüneteid vannak, esetleg csinálna egy hasi ultrahangot (elken egy zselét a hasadon, majd egy kis eszközt végighúzva a hasadon látja a gépen, hogy a belső szerveiddel minden rendben van-e), illetve kívülről megvizsgálna.

Csak akkor vizsgálna meg belülről, ha tényleg szükséges, mivel tudják, hogy egy fiatal lány szégyenlős lehet. Abban az esetben is van olyan eszközük, ami kifejezetten szűz lányok vizsgálatára való, és remélhetőleg figyelmességük is, hogy ne érezd kellemetlenül magad.

Én voltam kimaradó menstruációval 13 évesen (gyerek)nőgyógyásznál, kívülről ránézett, hogy minden rendben van-e, egyáltalán nem volt kellemetlen a vizsgálat, kedvesek voltak végig.

2023. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!