Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyi fertőzés? Mit tegyek?

Hüvelyi fertőzés? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és kb. 1 éve szenvedek visszatérő hüvely”gombával” (legalábbis a nőgyógyász szerint az). Van, hogy javul 1-2 hétre, de aztán mindig kiújul. Leginkább sűrűbb, darabos, fehéres, savanykás szagú folyás es kegyetlen viszketés jellemzi. Többször voltam már nőgyógyásznál, adott is gyógyszert de csak ideiglenes használt, pont ezért nem akarok már visszamenni. Teljesen el vagyok keseredve, hogy sose fog elmúlni. Nagyon megnehezíti a mindennapjaim, nagyon kellemetlen. Ha valaki volt már hasonló helyzetben, tudna adni pár tippet, hogy neki mi vált be? Vitamint szedjek? Vagy csak ph visszaállítót? Megbolondulok. Segítsetek! Köszönöm :(

2023. máj. 22. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Szedsz fogamzásgátlót? Nekem akkor volt állandó visszatérő fertőzésem, aztán mikor abbahagytam, megszűnt az is.
2023. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Esetleg felkeresni egy másik nőgyógyászt, hátha ő hasznosabban tudna segíteni.
2023. máj. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem szedek fogamzásgátlót :(
2023. máj. 22. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem amig oldschool orvoshoz jartam, csinalt tenyesztest, felirt kupokat, tablettat, es eveken at egymas utan ez volt. Mikor egy nem idos orvosokat foglalkoztato maganrendelobe mentem, a pH-t neztek, huvelyflora helyreallitot javasoltak, tobb orvos, evek soran, es panaszom se lett es fel se irtak semmit. Ez tuneti kezeles, ha nem is elkaptal valamit, csak a huvelyflorad pl minden egyes menstruacio utan megborul. Tenyleg hiszek benne, hogy eloszor is a huvely pH-ja legyen rendben, nem biztos, hogy tenyeszteni, kezelni kell mindent. ( Persze van, mikor muszaj.)
2023. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Milyen helyreállítót használtál?
2023. máj. 22. 20:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Bár nem az utolsó válaszoló vagyok, a Gynoflor nagyon jó. Gyógyszertárban vénynélkül lehet kapni. Hűtőben kell tárolni. (Az utóbbit azért írom, hátha kolis vagy, vagy valami.)
2023. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hónapokig kínlódtam bakteriális fertőzéssel, előtte meg Candidával. Nekem is a helyreállító segített. Először végigcsináltam az orvos által felírt utolsó kezelést, utána pedig három hónapig használtam Lactofeelt. Minden nap, menzesz alatt is. Iszonyat sokba kerül, de azóta nincs bajom.
2023. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es,Az orvos milyen kezelést írt?
2023. jún. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Betadint, Fluomizint és egy szájon át szedhető antibiotikumot, annak nem emlékszem a nevére.
2023. jún. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha túlsúlyos vagy, akkor le kell fogyni. Valagadat hátrafelé töröld (gondolom ezzel nem mondok újat ), és mindig mosd is meg magad tisztítószer+vízzel kakilás után. Mindig, amikor csak tudod!


Nem, a törlőkendő közelében sincs a mosdásnak, ezt mindenkinek mondok. Ezen kívül lényeges lenne hogy milyen fehérneműket hordasz!!!


Ha ezek sem segítenek, akkor 2 tippem maradt a cukorbetegségen kívül, de azt le se írok, mert csak lepontoznak.

2023. jún. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!