Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddőséget okozhat a kínai...

Meddőséget okozhat a kínai mosható betét?

Figyelt kérdés

Vásároltam az Aliexpresszről igen kedvező áron egy csomag mosható betétet. Mivel nincs sok pénzünk,nem tellett jobb minőségű,drágább fajtára. Főként spórolás miatt is gondoltam erre a megoldásra,mert többen vagyunk lányok és sok pénz megy el havonta betétre.

Rosszabbra számítottam,nagyon sok folyadékot felszív,könnyen ki jön belőle a vér,foltos sem maradt,úgy voltam vele,szerencsés vásár volt. Láttam azonban egy beszélgetést egy magyar nővel aki ilyeneket gyárt,csak biopamutból,és ott beszélt róla, hogy ezek a kínai cuccok veszélyesek mert a műszál rákot,meddőséget,allergiát vagy fertőzéseket okozhat.

Eddig nem tapasztaltam gondot odalent,de nagyon megijedtem. Ilyen veszélyesek lennének?


2023. júl. 4. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A nő kicsit túlzott, illetve kicsit összevonta a dolgokat.

Allergiát? Okozhat, igen. De ha a bőröd bírja, nem pállik be, nem leszel kiütéses, akkor nincs gond.

Fertőzést? Közvetve csak. A műszál nyilvánvalóan nem lélegzik annyira, mint a biopamut. De ismét egyéni érzékenységen múlik, hogy okoz-e gondot. (Gondolj a sima fehérneműkre, MINDIG a pamut a legjobb, mégis tele a piac mindenféle műszálas fehérneművel, és nincs minden nőnek fertőzése tőle.) Szóval ha gondjaid vannak, csúnya folyás, felfázás, stb stb, akkor jusson eszedbe, hogy akár ettől (is) lehet. De nem törvényszerű.

Minden más pedig következmény. Ha valaki igénytelen, és sokszor van fertőzése, amit nem kezel, abból lehet komolyabb fertőzés, és igen, akár meddőség is.

De önmagában a mosható betét nem okoz ilyet, ez szándékos ferdítés.

Figyelj nagyon az intim higiéniádra, cseréld gyakran (főleg nyáron, mikor egyébként is bepállik az ember odalent), mosd őket megfelelően, és ha elhasználódik, akkor időben cseréld le. Figyelj a testedre, ha gond lenne. És persze saját készleted legyen, véletlen se osztozz rajta a többiekkel.

Így nem lesz belőle semmi bajod. :)

2023. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bio...

Na ha ezt meghallod, tudhatod hogy legúzás. Milyen bugyikat hordasz? Hány % a pamut tartalmuk? Az tudatosult benned, hogy a betét egy hónapban csak 5-7 napot van a bőrödön, és a bugyi sokkal többet?

2023. júl. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!