Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon miből van?

A tampon miből van?

Figyelt kérdés
Arra a tamponra gondolok, amit menstruációkor használunk.

2023. júl. 13. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
géz + vatta
2023. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igazából az érdekel, hogy a vattán kívül mi van benne, milyen szintetikus összetevők? Vagy ahány márka, annyi féle?
2023. júl. 13. 12:16
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, itt tamponról, betétről nem lehet kérdezni, mert néhányan kapásból rávágják, hogy perverz a kérdező. Kb. mint gyerekvállalás kategóriában a pelenkával/pelenkázással kapcsolatos kérdések. Ott is rögtön jön, hogy már megint a fétises. Néhányan erősen túltolják a paranoiát...


Esetleg az OB oldalát nézd meg, hátha írja az összetevőket. Az biztos, hogy betétnél a Libresse oldalán fel vannak tüntetve az összetevők, azzal már találkoztam. Sajátmárkás termékeknél szerintem nincs olyan oldal, maximum a termék dobozán.

2023. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pamut.
2023. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően pamutvatta. Hogy az ob-n az a csúszós borítás nem szintetikus e, az engem is érdekelne.
2023. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az értelmes hozzászólásokat nagyon köszönöm.


Elhiszem, hogy vannak itt, akik "más" céllal teszik fel a kérdéseiket. De én nő vagyok. És nincs tampon fétisem!


A következőknek tudtam eddig utánajárni. A vatta valóban pamutból van, amit tényleg gyapotból állítanak elő.

(Ha jól értelmeztem. De van biopamut is, annak még nem olvastam utána.)


A dm oldalán megnyitottam az ob tampon oldalát, ott az összetevőknél nem szerepel semmi! Ezen nagyon meglepődtem.


Csak mást is kellett csinálnom, így még nem sokra jutottam az utánajárással.


Mindjárt nézem az ob oldalát is.


Ha találok releváns cikket, ide fogom tenni a linkjét, de közben ti is adhattok meg.

2023. júl. 13. 13:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt találtam róla, itt meg tudod nézni, melyik része miből van.


[link]

2023. júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, pont ezt az oldalt nézem, elég jókat írnak, de aki nem ért hozzá (mint pl. én), őt könnyű átverni. És ugye a saját oldalukon nyilván olyanokat írnak magukról, ami számukra előnyös.

Ezért érdekelne, hogy aki nálam jobban ért hozzá, neki mi a véleménye, pl az o.b. tamponról. De még olvasom az oldalukat is.

2023. júl. 13. 13:52
 9/11 A kérdező kommentje:

És még ezt találtam, ha mást is érdekel:

[link]


Érdekes és hasznos, de nem tudom, hogy manapság még aktuális, mert 2014-es írás.

2023. júl. 13. 13:56
 10/11 A kérdező kommentje:

Látom, volt "törölgetés".


Azon az ob oldalon tényleg sok hasznos infó van a témában! Nem csak az összetevőket néztem meg, hanem egyebeket is és voltak számomra újdonságok.


Ha jól értettem, akkor az "átlagos" tampon cellulózból készül, ezekben a termékekben van valamennyi szintetikus anyag, de van már "vegán tampon" is, az organic cottonból van és minden része természetes.

2023. júl. 13. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!