Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vajon miért izzadok ennyire?...

Vajon miért izzadok ennyire? És mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon izzadós típus vagyok, de igazából nem tudom az okát, hogy miért. Nem vagyok kövér (51 kg), minden nap fürdük (reggel-este), használok izzadásgátló dezodort ( a Rexona a kedvencem), tudtommal semmi hormonális problémám nincsen (nincs rajtam felesleges szőr, rendszeres a menstruációm stb....), szóval okát nem találom. Mégis mitől lehet? De ezt értsétek úgy, hogy mondjuk 9-kor el kell itthonról indulnom, fél 9-kor felhúzom a felsőmet, 9-kor már nem tudok benne elindulni, mert akkora folt van mindkét oldalon. És nem nylon, 100% pamut. Néha érzem, ahogy a testemen gördülnek le az izzadság cseppek. És akkor is izzadok, ha hideg van és fázom, szóval nincs öszefüggésben azzal, hogy melegem van. Egy ideje már olyan szinten korlátozza az életemet, hogy csak feket és fehér felsőket hordok, vagy ha valahova mennem kell, akkor a táskámban viszem több váltás felsőt. Mondjuk az egyetemen az osztálytásaim hülyének nézhetnek, hogy minden szünetben más felső van rajtam. Néha a pulcsim is átizzad a hónaljamnál. Egyébként érdekes, mert mintha "szagtalan" izzadság lenne, szóval nem kaptam még olyan visszajelzést, hogy büdös lennék, szoktam kérdezni bizalmasabb jó barátokat, testvéreimet, és én sem érzem.
2010. okt. 14. 12:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
A stressztől lehet.
2010. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak attól. Lehet súlyos betegség jele is, de nem szeretnélek megijeszteni. Utalhat veseproblémára pl.

Ha mindig ilyen voltál, valószínűleg csak hajlamos vagy rá, nincs bajod. Ha mostanában alakult ki, akkor valószínűbb a betegség. Minden esetre egy kivizsgálás nem árthat.

2010. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Ez elég durva.Így még barátod se lehet,mert mire vége az ágytornának,patakokban folyik rólatok az izzadtság,a lepedőböl meg facsarni lehet.Veled a szex olyan mint egy zuhanyzás,előtte bedobsz az ágyba egy tusfürdőt és egy sampont,és mire vége,már csak meg kell törülköznötök,és hajszárítás.

Vegetatív idegrendszer?

Itt egy spéci oldal: [link]

2010. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg idegi eredetű lehet (hyperhidrosis axillaris).

Nekem is volt, szabályszerűen csepegett a hónaljam, rohadt kellemetlen, hogy mindent átáztat. Akármilyen dezodort használhatsz, nem segít, nem igazán csökkenti a mennyiséget.

Nekem bevált (tüneti kezelés

2010. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

...félbemaradt. Szóval (tüneti kezelésként) nagyon bevált és megoldást jelentett számomra a Solutio Antisudorica nevű ecsetelő szer, de csakis úgy használva, ahogyan korábban itt leírtam. Nem olyan drága, érdemes kipróbálni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet__..

2010. okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

esetleg másik dezodor? a rexona nekem sosem vált be.

Garnier 48órás?

2010. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem a dezodorokkal van a baj. Bármelyiket használja, azért nem használ, mert a nagy mennyiségű nedvesség egyszerűen lemossa a dezodort. Nincs más lehetőség, mint csökkenteni, elzárni a verejtékmirigyek túltermelését.

Persze tudom én, hogy az a "borzasztó egészségtelen" alumíniumsó van az Antisudoricában (egy timsó szerű anyag), de szerencsére általában nem kell folyamatosan használni, elég csak időnként. És akinek nem volt ilyen baja, nem tudhatja, hogy a kétségbeesés szélére juthat ilyen problémával egy különben egészséges ember, mert uralhatatlan ez az állapot.

2010. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbálgass másik dezodorokat, pl. én hosszú évek óta a secret krémstiftet használom, szárazon tartja a hónaljamat és kellemes, enyhe púderillatú, mellette bármilyen illatszert, parfümöt használhatok.

DE! Ez csak tüneti megoldás, az okot is meg kellene keresni és kezelni! Ilyen mértékű izzadás mindenképpen orvosi kivizsgálást igényel, sokféle betegség állhat mögötte.

2010. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ.

Kivizsgáláson voltam, igaz tök más probléma miatt, de a lényeg, hogy volt vérvétel, és minden értékem (pajzsmirigy, vese, máj, + ezer többi) normális tartományban volt. És már úgy emlékszem, legalább 8 éve problémát jelent ez, tehát nem újkeletű.

Dezodorból próbáltam többfélét is már, egyik sem használt soha, még egy kicsit sem, pedig sok pénzt költöttem ezekre. Ezt a solutio...izét kipróbálom majd, erről még nem hallottam, köszönöm.

Hónalj betétről van valakinek valamilyen tapasztalata??

Nem tudom, hogy mennyire a stressz, vagy az idegrendszerem okozhatja, már gondoltam rá, mert elég szorongó típus vagyok, viszont itthon is gyakran előfordul, pedig itthon inden rendben van, nulla stressz. Érdekes mód pedig testmozgás közben (szex közben :P) szinte alig izzadok, mivel ellazít, másra koncenrálok, és levezeti a feszültséget is. Szoktam futni járni, és komolyan mondom előbb leizzadok attól, hogy reggel készülődök elindulni iskolába/boltba/könyvtárba stb., mintha lefutok 5 km-t.

2010. okt. 14. 16:47
 10/12 anonim ***** válasza:
lehet,hogy születéseddel járó.de ez nem egy betegség.ez ellen nem nagyon ismerek ellenszert.
2010. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!