Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az intimtorna csak szülés...

Az intimtorna csak szülés utáni állapoton segít, vagy olyannak is működhet, aki nem szült, de problémája van?

Figyelt kérdés
Sok sikersztorit lehet olvasni, hallani, hogy milyen hasznos szülés utáni regenerációban (méh-hüvelysüllyedés, inkontinencia). Tudom, hogy a terhesség és a szülés nagy igénybevétel a gátnak, és időbe telik a regenerálódás. De ez ugye gyakorlatilag természetes folyamat, ami idővel magától is javul. Viszont én nem szültem, de mégis olyan helyzetbe kerültem, hogy stressz inkontinenciám lett (köhögésre, tüsszentésre elcseppen). Fogalmam sincs, miért, mert nincs hajlamosító tényezőm (néhány kg túlsúly van, de nem jelentős és hosszú évek óta tartom). Most nagyon el vagyok keseredve, mert az elmúlt hónapban 3 alkalommal is előfordult. Ez ugye semmiképpen nem normális, mint mondjuk szülés után, vagy idős korban. Az érdekel, hogy ilyen esetben, amikor betegségről van szó, akkor is működik-e, vagy csak a természetes élettani folyamatokban való regenerációt segìti? Van esetleg saját tapasztalatod?

2023. szept. 30. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Bárkinek segíthet, ha jól végzi.
2023. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Én azt olvastam, hogy ilyenkor is segít.

Keress rá erre a problémára google-ban, több lehetőség, gyógymód is van.

2023. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pár éve, megelőzés jelleggel megtanultam a módszert trénertől és egy-két évig csináltam is naponta, de aztán abbahagytam. Mivel nem volt semmi gondom. A férjem egyértelműen azt mondja, hogy sokkal erősebb vagyok, egyenletes a szorításom. Én is tónusosnak, kontrolláltnak érzem ott magam, ezért sem értem.
2023. szept. 30. 15:16
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
40 évesen a hormonális változásoktól is beállhat a szövetek gyengülése. Mindig érdemes edzeni.
2023. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gondolom, igen, de hormonális fogamzásgátlót használok, így a hormonális változás nem lehet az ok. Persze ettől függetlenül probléma van, tehát muszáj tornászni.
2023. szept. 30. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Más gyógyszert nem szedsz? Izomlazítót pl?
márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Inkontinencia esetén még férfiaknak is ajánlott.

Érdemes lenne egy vizsgálatra elmenni, mert lehet, hogy más a baj, és akkor a torna nem segít.

Hány éves vagy?

márc. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltál a 6-os kérdésre, pedig az is okozhatja.
márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!