Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elég 3 évente nőgyógyászhoz...

Elég 3 évente nőgyógyászhoz járni?

Figyelt kérdés
Az én orvosom (magán) szerint elég 3 évente rákszürésre járni. Nem élek nemi életet évek óta, ha ez számít valamit.
2023. nov. 17. 02:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Minimum félévente.
2023. nov. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Persze, hogy számít.

Akiktől kérdeztem, nőgyógyászok és más orvosok azt mondták, aki nem él nemi életet, annak nem kell.

Külföldön teljesen ellenjavallt is a hüvely manuális vizsgálata.

Esetleg hasi ultrahang, ha valami panaszod van, az megmutatja.

2023. nov. 17. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem elég,legalább évente kell.

Én rendszeresen járok,egyik évben minden rendben volt,a következő évben már rosszindulatú sejtek voltak méhnyakon. Ha nem megyek csak pl 3 év múlva addigra már méhnyakrákká alakult volna. Komolyan le vagyok döbbenve,hogy egy doki ilyet mondott neked ... Ha nem éltel nemi életet még soha az valamennyire csökkenti a kockázatokat,de nem garancia semmire. Viszont ha már voltál pasival akkor semmit se számít,ugyanis a pl hpv évekig lappanghat.

Ultrahang vizsgálat pedig nem elég,ha nekem csak azt csinálták volna észre se veszik a komoly problémát. Utolsó a méhnyakrák nagyon gyakori sajnos a mellrákkal együtt rengeteg áldozatot szed ,szerinted hüvelyi vizsgálat és kenet levétel nélkül hogy a piklibe veszik észre? Milyen orszagokban nem végeznek rakszűrést?!

Hülyeséget ne beszélj.

Minden orvos a rendszeres szűréseket javasolja,de erősen, engem még az sztk-s is lecseszett regebben, mert egyszer késtem 2 hónapot a vizsgálatal,nemhogy a magán dokim.Ehhez pedig hüvelyi uh, hasi uh és hüvely kézi vizsgálata illetve mintavétel szükséges.Nekem már kamaszkortol ajánlották, nem tudom te milyen noverekkel beszéltél,de ha neked így jó ne menj vizsgálatokra,de mást ne beszélj le róla.

Csak megjegyzem,hogy mikor a fiammal anno egyszer kórházban voltam, egy 5 hónapos kislanynak nőgyógyászati rákja volt, nem hinném hogy ő élt nemi életet...

Lehet elgondolkodni!

2023. nov. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
2 év a hivatalos ajánlás a rákszűrésre. Lehet a dokinak ellenkező véleménye, de furcsa,hogy saját maga ellen beszél. Meg jobb a biztonság felé menni és nem fordítva
2023. nov. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Évente érdemes.
2023. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

4

3 év a hivatalos ajánlás.

2023. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

A hivatalos protokoll három év, és a hüvely manuális vizsgálata is teljesen ellenjavallt, ugyanis felesleges.


Bármi baj van, azt az UH kimutatja, nem kell nyúlkálni.

2023. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az uh nem mutatta ki a rossz indulatú elváltozást, az a citológián derült csak ki.
2023. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Akkor úgy tűnik rosszul tudtam a két évet és meg is van a válasz, hogy a doki a hivatalos ajánlást képviselte az álláspontjában. Ettől függetlenül a nőgyógyászok 90%-a évenkénti szűrést fog javasolni
2023. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Hogyan mutatná ki egy ultrahang ha a hüvelyben, méhszàjon van valami kóros elváltozás 🤦? Hála Istennek, hogy van lehetőség minden nőnek arra, hogy évente (de ha félévente az még jobb) megnézesse magát. Attól kérdező,hogy évek óta nincs kapcsolatod, HPV fertőzésed még lehet (máskor, mástól elkaphattad), ami nem okoz tünetet, de méhnyakràkot évek múlva is simán. Amit meg ultrahangozàssal nem fognak észre venni, csak ha megvizsgálnak hüvelyen keresztül, tudod rákszűrés?! De lehet amúgy petefészek ràkod, méhtest ràkod, ami az alatt a 2-3 év alatt ,míg te otthon malmozol, hogy hát de úgysincs senkim ,minek menjek szűrésre,szépen el is visz.

Na de ha van tüneted, akár csak egy ártatlan kis gomba ,amihez nem kell még partner sem és nem múlik akármit használsz rá otthoni praktikaként, előbb utóbb úgyis el fogsz menni dokihoz, ha már olyan sz@r lesz és annyi tüneted lesz.

Nem tudom miért kell rinyàlni azért, mert megvizsgáljàk a nőket belülről. A 4 év lombikozàs alatt , tudod hányszor vizsgáltak hüvelyi ultrahanggal? Én sem tudom már számát sem. Mégsem haltam bele, sőt még csak nem is fájt. nem, nem élveztem, de tudtam, hogy kell és a cél motivált. Ahogy hasi ultrahanggal 22 évesen a méhszàjnàl lévő sejtburjànzàsom sem vették volna észre és ha akkor nem járok (ahogy azóta is) fél évente szűrésre, most nem tudnám ezt a kommentet leírni. Szóval ez mind csak hiszti a sok nő részéről, hogy nem megy szűrésre!

2023. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!