Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elég 3 évente nőgyógyászhoz...

Elég 3 évente nőgyógyászhoz járni?

Figyelt kérdés
Az én orvosom (magán) szerint elég 3 évente rákszürésre járni. Nem élek nemi életet évek óta, ha ez számít valamit.
2023. nov. 17. 02:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

10

A petefészek- és méhtest rákot nem lehet megállapítani manuális vizsgálattal.


Sokan egyáltalán nem járnak, és semmi bajuk. A méhnyakrák nem annyira gyakori, mint ahogy azzal itt ijesztgetnek.


A 4 év lombik nem mérvadó, csak keveseket érint.

2023. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

9

Az évenkéntit általában a magánorvosok javasolják, érthető, mert jobban dől a pénz. A hivatalos protokoll szerint 3 évente javasolt. Angliában 5 évente.

2023. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%
11-es! Keveseket érint a lombik? Látszik, hogy nem jártál egy lombikos intézményben sem. Nagyon nagyon sok embert érint sajnos. El sem hinnéd mennyit!
2023. nov. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
38%

Rákszűrés évente.

Aki nem él némi életet annak nem kell?

Szerinted a mellrák szexuális úton terjed?

Mert azt is vizsgálják.

2023. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
67%

Nekem az orvosom mindig úgy köszön el, hogy találkozunk egy év múlva, ha addig nincs probléma. Évente járok rákszűrésre. Igaz a covid alatt én is elsumákoltam és kimaradt két év. Ki szeret ilyen vizsgálatokra járni ugye... de muszáj.

Mióta viszont kiderült, hogy miómám van, azóta félévente kell járnom kontrollra. Szóval hasznos a vizsgálat. Legalább nekem sem akkor derült már ki a mióma, mikor csak a műtét jöhet szóba. Ugyanúgy igaz lehet más nőgyógyászati problémára is. Évente abba a néhány perces vizsgálatba senki sem hal bele.

2023. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
73%

13

Természetesen, ha valaki benne van a szituációban, akkor az az 1 is sok. De a női népességet számítva nem kiugró az arány, én erre gondoltam. Nem akartalak megbántani.

2023. nov. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!