Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagy baj ha nem mindig pont...

Nagy baj ha nem mindig pont ugyan abban az időpontban veszem be a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Hivatalosan este 8 órakor kellene bevennem, a nőgyógyászom utasítása szerint viszont ezt nem mindig sikerül betartani. A mait például pár perccel ezelőtt vettem be, mert megint elfeledkeztem róla. De van hogy 8 órakor pont eszembe jut és olyankor beveszem. De volt már arra is példa hogy egy fél-háromnegyed órával hamarabb vettem be mint kellett volna, mert éppen indultam valahová és nem akartam magammal vinni a tablettát. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez nagy baj?

nov. 17. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem anno, amíg szedtem, az orvosom mindig azt mondta, fél óra nem gond, még akár 1 óra is belefér, de annál több eltérés ne legyen. Van ugye egy felszívódási ideje, stb, de ha belegondolsz, van, amikor valaki összeszed egy vírust, nem tudja bevenni, vagy nem ér haza időben, stb, akkor sem dől össze a világ. Ha 1-1x előfordul, nem gond, de ha minden másnap variál valaki az idővel, az már nem jó.
nov. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi nem baj. Persze ne szedd össze-vissza, de ennyi különbség nem számít, nem kell percre pontosan ugyanakkor bevenni
nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi csúszás egyáltaláb nem baj.

De ha könnyebb neked, állíts be emlékeztetőt a telefonodon.

Vagy kösd valamilyen tevékenységhez-pl reggeli ébredés, fogmosás stb.

nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha előbb veszed be az egyatalan nem baj

Ha kesel vele akkor 3-4 óra még oké

nov. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell percre pontosan, plusz/mínusz 1-2 óra belefér. Ha elolvasod a használati utasítást, benne van, hogy hány óra késés után számít kimaradásnak (általában 12 óra). De nem kell este bevenned, bármikor beveheted, amikor tuti nem felejted el, ahogy írta is valaki pl. minden este fogmosás után vagy reggel indulás előtt (plusz emlékeztető a telódra).
nov. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
1-2 óra simán belefér, nyugi :)
nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
nov. 19. 13:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!