Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinrezisztencia hajhullás?

Inzulinrezisztencia hajhullás?

Figyelt kérdés
2 éve elég erősen hullik a hajam már helyenként foltokba kihullot. Minden vizsgálatom, góc kutatásom negatív. Múlt héten derült fény az inzulin rezisztenciámra, amire azt mondta az orvos hogy kiemelkedően magas, írt is fel gyógyszert. Lehet ettől a hajhullás? Nem csak a hajhullás a tünet, nyilván. De ez is lehet attól?

febr. 21. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ir gyakran jár magas tesztoszteron szinttel és gyakori tünete a hajhullás. Diétát beállította.
febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
?akart lenni a végén
febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem magas a tesztoszteronom. Inzulin lett magasabb mint egy "simán inzulinrezisztencia". Diétát nem írt, csak gyógyszert és azt mondta naponta legalább fél óra intenziv testmozgás. Én magamtól próbálom vissza fogni úgymond a szénhidrátot meg a cukrot. Krumpli, fehér kenyér, kristály cukor, cukros üditő, édesség. Eddig ezeket hagytam el amennyire tudtam, +szedem a gyógyszert.
febr. 21. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszernek diéta nélkül nincs értelme. A pontos diéta lassú chval megfelelően elosztva az egész alapja.
febr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is inzulinrezisztenciám lett, csak nekem mellette pcos is. Szintén elkezdett hullani a hajam, viszont nekem 160 g-os szénhidrát kell tartanom, ami baromira nem abból áll hogy elhagyod a cukrot és a kenyeret. Egy nap kötelezően 5x enned kell, figyelni a lassú és a gyors ch-ra. Mozogni stb. Viszont az IR az a cukorbetegség előtt van, ha nem figyelsz a kajára később cukorbetegség alakul ki nálad.
febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Személyre szabott a kezelése, ahogy a nincs két egyforma tünetegyüttes.

Kifejezetten sovány inzulinrezisztens vagyok erős androgén túlsúllyal.

Nem elmaradt a vérzésem, hanem ömlött. 2 hetente 2 hétig menstruáció.

Teljesen kihullott a hajam.

Megkaptam a klasszikus kezelést.

Metformin, erős testmozgás, 160 grammos diéta, ötszöri étkezés.

Eredmény: katasztrófális. 54 kilóról 46-ra, majd 38 kilóra fogytam a Metforminnak köszönhetően. Minden fajtájától, adagjatól olyan hadmenés, hogy a víz is kijött belőlem.

Az ötszöri étkezés eredménye reflux lett. 160 grammos diéta eredménye az állandóan alacsony vérvukor, 2 eszmélet vesztés "hipo" miatt.

A kardiózásé pedig izületi gyulladás.

Többszöri orvos csere után változás:

200 grammos diéta, kardiózás helyett hosszú séta, 5x étkezés helyett 3 fő étkezés, közben két valamilyen szénhidrát mentes "nasival", pl. egy darab sajt vagy magvak, mogyoró, dió, stb...

Nekem a diéta, a séta és az antiandrogén jött be. Nem vagyunk egyformák!

Ahogy a kezelés sem!

Én egy ritka típusát produkáltam.

Javult az inzulinszintem és az androgének, reflux elmúlt, menstruáció nem jött rendbe, hajhullas megállt, de nem nőtt ki.

Ezek mellé Dienille fogamzásgátlót kaptam. Kinőtt a hajam, és ha tünetileg is, de elmúltak az erős vérzéssek.

Az izületeimet a rossz tanácsnak köszönhetően "szétkardióztam"

ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia

Hogy alakul a hajhullàsod?

Ugyan ìgy vagyok....

ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A Dienille fogamzásgátlótól és a diétától TELJESEN kinőtt. Pedig már az orvosok is lemondtak a hajamról. Azt mondták, hogy annyi fog maradni.

A diéta csökkentette a hullását, de önmagában kevés volt, és nem szűntette meg a hajhullást. A gyógyszer után 8 hónapra nőtt ki a hajam teljesen.

ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!