Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja azt hogy erősen...

Mi okozhatja azt hogy erősen hullik a hajam és nem nőnek új hajszálak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 28 éves vagyok. Nagyon hosszú hajam van. Októberben elkezdett rettenetesen hullani. Azóta sem múlik. Főleg elől látszik hogy mennyire megritkult. Teljesen elvékonyodott,lelapuló,erőtlen lett. És fésülködés illetve mosás közben egy marékkal kihullik. Nem tudom hogy hova kellene ezzel fordulni. Közel 30-hoz ez normális? Semmi más változást nem vettem észre magamon,mármint hormonzavarra utaló jeleket. Konkrétan elől már belátni a hajszálak közé. Ez mennyire normális? 28/Nő

márc. 3. 10:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nekem is erősen elkezdett hullani, más jel nem volt. Hormon vérvétel azonnal kimutatta, hogy pajzsmirigy betegség van, illetve progeszteron hiány, d vitamin, b12 hiány.


Neked is a vérvételt javaslom, mielőbb. Mert ha megvan a gond, és kapsz rá vitamint, esetleg gyógyszert, akkor az is hetek, hónapok, mire hatnak. A haj pedig szintén hónapok, mire visszanő, újra nőni kezd a kihullott területen.


Borzasztó érzés a hajhullás, tudom...


De gyorsan menj vérvételre, az megmondja, ha belső gond van. Ha a vérkép jó, akkor pedig bőrgyógyászhoz érdemes menni, lehet ott a gond.

márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%
Alopecia 🤦
márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Vérkép rendben? Vitaminhiány is okozhatja, bőrprobléma is
márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
De az alopecianal foltokban hullik,nem?
márc. 3. 12:43
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

#4

Többféle képpen hullik.

Egyik rokonomnak hónapokat csak foltokban hullott el, aztán végül teljesen. Évek óta teljesen kopasz.

márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
És a rokonod az nő volt? Csak mert ha ilyen van akkor hogy -hogy nem látunk kopasz nőket az utcán?
márc. 3. 15:22
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem jársz arra amerre lakunk😄

Vannak alopéciás csoportok is, akik időnként találkoznak is pl, hogy erősítsék egymást, mert hát férfit nőt is megvisel lelkileg.

Egyébként legtöbben parókát hordanak azért nem látod őket. Akiről én beszélek az nem, de sokan ismerik a környéken.

márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Amúgy nem csak volt. Szerencsére még mindig van. 🧡
márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi,tényleg úgy írtam hogy volt. :D Nem vettem észre.
márc. 3. 16:03
 10/26 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem idegeskedek tovább ezen. Majd én is veszek egy parókát.
márc. 3. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!