Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Férfi iskolaorvosnál le kell...

Férfi iskolaorvosnál le kell venni a melltartót?

Figyelt kérdés

márc. 10. 23:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
70%

12! Ezeknek magyarázhatsz, amíg ez a hozzáállás:

"És mégis mit kell ellenőrizni egy kamasz mellén?? Kicsi? Majd megnő."


19 voltam.

ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

21

Ne haragudj, de nincs igazad: a kis melleknél maradva, mégis, mit mondanál azon kívül, hogy "majd megnő"...? Nem egyformán változik, alkati kérdés is, van akinek sosem lesz nagy, tehát pont ezt a kérdést kamaszkorban nem kell túlreagálni.

Én mindig úgy engedem el a diákjaimat, hogy semmit sem kell megtenniük, amit nem akarnak.

ápr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
37%
21(19) vagyok. Sosem értettem, hogy miért szól bele valamibe egy olyan ember, aki nem ért hozzá. Szakmailag. Érdemes rákeresni a serdülőkori mellfejlődi rendellenességekre, illetve arra, hogy van, ami idejében elkapva sokkal kisebb tortúrával orvosolható, mintha valaki évekig takargatja.
ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Ugyan... most csak önigazolást keresel. Én még a 30 évem alatt nem hallottam olyanról, hogy az iskolaorvosnál derült ki valami nagy baj. Nyilván előfordulhat, de messze nem bír olyan fontossággal az iskolaorvos, mint ahogyan beállítod.
ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Nekem őszíntén semmi bajom nincs azzal, ha egy hozzáértő orvos előtt le kell vetkőznöm, tisztában vagyok vele, hogy ez az én érdekemet szolgálja. A kérdést leginkább azért tettem fel, hogy tudjam, hogy ez mennyire gyakori, hogy hogyan készüljek. Sajnálom, ha esetleg félreérthető voltam.
ápr. 3. 14:47
 26/35 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy nem kell, ha nem akarod.
ápr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"A lényeg, hogy nem kell, ha nem akarod." - persze, fakultatív.

Igaz, hogy nem tud minden fejlődési adatot követni, de hát az kit érdekel, ha a píszís komfortzónátokról van szó?

Tanulni is csak akkor kell a suliban, ha van kedved, sőt bemenni is.

ápr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

27

"Tanulni is csak akkor kell a suliban, ha van kedved, sőt bemenni is."

Beülni pl. kémia órára azért nem ugyan az, mint beengedni valakit akaratod ellenére az intim szférádba. Azért ez orvosként is elfogadható, remélem...

ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
55%

"beengedni valakit akaratod ellenére az intim szférádba" - a maias, egyre elpuhulóbb lagymatag mai világban így szemlélik, de az orvos nem az intim szférádba tolakodik, hanem az a szakmája, hogy a testet vizsgálja, gyógyítsa.

Az iskolaorvosnak pedig vannak olyan előírt direktívák, amiket követnie kell a fejlődésben lévő diákok esetében.

Azzal tökéletesen egyetértek, hogy pl a csoportos vetkőzés és egymás előtt vizsgálás az nem helyénvaló. Sőt azzal is, hogy a páciens szeméremérzetét tiszteletben kell tartani. DE! Az előírásoknak megfelelő vizsgálatot akar végezni az orvos, akinek ez a munkája, feladata, felelőssége, az nem fogja tudni bundában vizsgálni a diákokat. A nemi fejlettséget, az emlők kornak nemnek megfelelő mivoltát nem tudja beöltözött testen vizsgálni. Nem puhulni kellene, hanem elfogadni és megszokni, hogy bizony van az az élethelyzet, amikor nem nyekergünk, hanem elviselünk pár perc kényelmetlenséget a saját érdekünkben.

ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
29%

29

"a maias, egyre elpuhulóbb lagymatag mai világban így szemlélik,..." - Nem, tévedsz; ez nem elpuhulás, hanem öntudatra ébredés: vannak betegjogok, személyiségi jogok.


"A nemi fejlettséget, az emlők kornak nemnek megfelelő mivoltát nem tudja beöltözött testen vizsgálni..." - Semmi köze hozzá az orvosnak! Ha 15 évesen kicsi a melle, majd 1-2 év múlva megnő. Nem kell nézegetni, taperászni. Később is, ahány nő annyi méretű mell. A kolléganőm felnőtt, és nulla melle van. Na és??? Valaszínűleg kamaszként sem volt neki, akár nézegette az iskolaorvos, akár nem...

Nekem a szabadságjokok nagyon fontosak: ezt tanítottam a gyerekeimnek, ezt mondom a diákjaimnak, és ehhez tartom magam én is. Egy munkaalkalmasságin kizárt, hogy elmennék pl. urológushoz, nőgyógyászhoz, stb. ahol az intimszférám sérül. Mondjuk az utóbbiakhoz amúgy sem mennék. A nőgyógyász nem érint, urológushoz pedig remélem, sosem kell mennem.

Ha valaki akar, menjen, de szerintem kötelezni senkit sem szabad.

ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!