Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Férfi iskolaorvosnál le kell...

Férfi iskolaorvosnál le kell venni a melltartót?

Figyelt kérdés

márc. 10. 23:14
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
36%

"Az enyémet ne nézegesse, mert rosszul érint. Ez egy kamasznál teljesen érthető és tiszteletben tartandó érzés.


Kérdező, ahogyan más is írta: 1. Simán megtagadhatod a vetkőzést, 2 Aznap nem mész suliba."



"Nekem a szabadságjokok nagyon fontosak: ezt tanítottam a gyerekeimnek, ezt mondom a diákjaimnak, és ehhez tartom magam én is. Egy munkaalkalmasságin kizárt, hogy elmennék pl. urológushoz, nőgyógyászhoz, stb. ahol az intimszférám sérül."



Az ilyeneknek valami különlegességkomplexusuk van a többiekhez képest, akik nem hepicáznak, hanem hagyják magukat vizsgálni?

ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
27%

31

Nem, nincs "különlegességkomplexus", egyszerűen csak egészséges szégyenérzet/önbecsülés/vonakodás. Nincs ezzel semmi baj.

ápr. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
43%

32:

Még hozzátenném az önrendelkezés jogát is. Nehogy már a főnököm, munkahelyem, iskolám kötelezhessen kellemetlen, invazív vizsgálatra...

Egy vérnyomás oké, belefér, meg látás, ilyesmi (Bár ennek sincs értelme: ha nem látok jól elmegyek szemészhez, és csináltatok szemüveget...)

De semmilyen kellemetlen vizsgálatra nem vagyok hajlandó.

Kivételt képeznek azon foglalkozások, ahol valóban fontos a munkavállaló eü. állapota. (Járművezetők, stb.)

máj. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Milyen invazív,33-as? Semmilyen invazív munkaegészségügyi vizsgálat nincs! Maximum egy vérvétel, de azt meg tán kibírod.
máj. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

34

Rendőrség, katonaság: nőgyógyász, urológia. (El nem tudom képzelni, miért...)

Ismerős egy cégnél dolgozik, és évente elküldik menedzser szűrésre, aminek része az urológus/nőgyógyász.

Szerintem erre nem lehet kötelezni senkit.

máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!