Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV örökre tart e?

HPV örökre tart e?

Figyelt kérdés
Ha valaki egyszer régen elkapta a HPV-t annak örökre bennt marad a szervezetében vagy ez elmúlik magától? Úgy értem ,ha nem tudott róla hogy elkapta szóval nem lett kezelve,elmúlik e magától? Itt konkrétan arra gondolok hogy ha a férjem előttem pár évvel lefeküdt egy olyan nővel aki mindenkivel lefeküdt akkor ez mindenképp azt jelenti hogy mi hpv-sek vagyunk???

márc. 28. 07:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, melyik fajtája. Csináltass tesztet. Nekem kimutatta szépen és a szervezetem az 58-as, magasabb rizikó csoportba tartozóval megküzdött immunerősítő támogatással. A férfiak sokszor hordozók.
márc. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hol lehet tesztet csináltatni? Vérből vagy hüvelyváladékból nézik?
márc. 28. 08:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Synlabot írd be, önmintavételes.
márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
márc. 28. 11:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem vérből, hanem kimondottan méhnyak kaparékból kell.
márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
márc. 28. 14:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincsen mit kérdező.

Bevallom neked, most olvastam csak el rendesen a kérdést.


Amennyire én tudom, a HPV fertőzéseket a szervezet idővel lekűzdi. Olyan fél év kb. Ha nem, akkor leHET belőle nagyobb baj. Rákok. Sajnos nem csak méhnyak, hanem fej-nyaki daganatok, péniszrák is. Vagy ha csinálják análba, akkor nyilván végbélrák is.


Ami fontos: A méhnyakrál szűrés≠HPV szűrés. HPV szűrés≠HPV tipizálás.


Legfontosabb 2 dolog:

1) Az óvszer nem véd a HPV ellen (akkor se, ha nem történt orális szex)

2) Minden minta lolálisan értelmezendő. Szóval ha pl párod pénisze és gégéje negatív HPV PCR teszten, attól az ánusza még lehet fertőzött (és nyilván vice-versa)


Amit megemlítenék még, az a HSV-2. A nemi herpesz. Ez nem karcinogén, viszont garantáltan örök életre szól. Egyeseknél soha nem okoz tünetet, így ők megjósolhatatlan intenzitással fertőznek egy adott pillanatban. Jó hír, hogy vérrel működő gyorsteszt elérhető az országban, recept nélkül

márc. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
márc. 28. 22:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Na, itt meg azt írják hogy 2 éven belül elmúlik 10 eset közül 9-ben


[link]

márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem marad “benned örökre”, viszont barmikor újrafertőződhetsz.
ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!