Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jól gondolom hogy ezek a...

Jól gondolom hogy ezek a mensi jelei?

Figyelt kérdés
Lànyok segítsetek kérlek. Utóbbi időben úgy vettem észre, hogy mensi előtt mindig görcsöl a hasam, illetve a mellem megduzzad. Most picit más a helyzet: a mellem fáj, és nem érzem duzzadtnak, a hasam az görcsölget pár napja. Ma van a menzesz naptáram szerint a mensim első napja. Nem jött meg, de tudtam hogy nem fog időben megjönni, mert sokat stresszeltem, illetve a naptárhoz képest mindig csúszik a mensim. A leírtak alapján viszont ezek a mensi jelei ugye? : hasam görcsöl, fájnak a melleim.
ápr. 11. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha a "naptárhoz képest" mindig csúszik a vérzésed akkor valamit rosszul számolsz. Olyan nincs hogy mindig csúszik. Akkor az azt jelentené hogy X év múlva már 200-300 naponta menstruálnál. 😅 Hány naposak voltak a ciklusaid az elmúlt 1 évben?


Egyébként a tünetek normálisak amiket írsz. Ezek lehetnek a mensi jelei is. Nekem néha a vérzés előtt már 4-5 nappal birizgál a hasam.


27N

ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Marcius es februar 32

Januar az 42, mert decemberben kimaradt

November 33

Oktober 37

Szeptember 30

Augusztus 33


Ezek most visszamenőleg

ápr. 11. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom, hány éves vagy, de sztem fiatalon nem annyira ritka ez. Meg igazából idősebbként sem, szerintem a menstruáció egy olyan dolog, ami soha nem lehet tankönyvszerű.

Nekem is vannak ilyen előjelek, sőt van olyan is, hogy mensi előtt pár nappal nagyon görcsölök, mensi alatt meg nem.

Nekem egyébként soha nem volt tökéletesen pontos a menstruáció, de pl anyukámnak se. Másnak mindig tűpontos. Másvalakinek 3 hetes a ciklusa. Ez nagyon változó, és mint mondtad, tényleg nagyon sok minden befolyásolja: stressz, helyes-helytelen étkezés, mozgás, alvás, stb.


(amúgy ezeket a számokat kicsit elírtad:D huszasokra gondoltál, ugye?:D)

ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Neem, nem írtam el a számokat
ápr. 12. 06:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

(33+30+37+33+42+32+32)/7=34

Átlag 34 naposak a ciklusaid, ennél 2x volt hosszabb, 5x rövidebb.

ápr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egy tök normális ciklus. Nem csúszik semmi sehova. Nehogy azt gondold hogy mindenkinek napra pontos. Nekem 25-28 naposak a ciklusaim. És általában évente egyszer van egy 20-21 meg egy 30-31 napos is. De ez így tökéletesen rendben van
ápr. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Akkor türelemmel várom a mensimet
ápr. 12. 07:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Megjött
ápr. 15. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!