Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mennyire egészségtelen?

Ez mennyire egészségtelen?

Figyelt kérdés

Étkezésem egészséges teljesen, sportolok heti 4x. Viszont sok alkoholt iszom és iqost szívok. Szinte minden nap egy uveg bor vagy pár sör, másfél doboz terea.

Nem vagyok elhizva de kifejezetten vékony sem vagyok.


Lány vagyok és 28 éves


ápr. 17. 15:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Azért mert szeretek inni és jól esik. Nekem nincs ennek semmi hátsó pszichés oka
ápr. 17. 23:52
 12/22 anonim ***** válasza:

Aha. Nem hiszek neked. Kamuzol. Lehet, hogy sajat magadnak is.

🤷‍♀️

ápr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Akkor mondd meg hogy miért iszom! Nem lehetséges hogy valaki csak szeret leulni egy uveg borral egy film elé, vagy főzni valami extrasat,miközben iszogat?
ápr. 17. 23:59
 14/22 anonim ***** válasza:
úgy hívják ezt: alkoholizmus
ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban egyet tudok érteni a korábbi hozzászólásokkal, hogy szépen lassan belekúszhat az életedbe a függőség és hiába vagy erős, egy ponton már nem az akaraterőtől fog függeni leteszed-e vagy sem. Kívánom, hogy ne így legyen! ;)

Hogy mennyire egészségtelen? Erről lehetne könyvet is írni (jópáran meg is tették). A sport nem "nullázza le" a piát és az iqost. Banális példaként vesd össze mennyi kalória egy üveg bor és egy edzés alatt hány kalóriát égetsz el.

Felsorolás szinten amit ezek a szerek tehetnek a testeddel a teljesség igénye nélkül: szájüreg-, nyelőcső-, tüdő-, húgyhólyag-, máj-, végbéldaganatok, szív-érrendszeri problémák (magas vérnyomás, érmeszesedés, trombózis, magas vérzsír), májzsugor, egyéb tüdőbetegségek, aminek a vége az hogy oxigénpalack lóg az ember "orráról", és még lehetne bőven folytatni.

Sokkal egyszerűbb megelőzni ezeket a betegségeket, mint utólag kezelni. Az már a Te döntésed, hogy azért, mert jól esik megéri-e kockáztatni.

ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy az egészség pedig nem egyenlő azzal, hogy valaki nem túl sovány\kövér.
ápr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igazad van, nem éri meg. Amúgy egy uveg borban kb 600 kaloria van azt egy nap simán elegetem sporttal és sétával. De nem emiatt sportolok hogy azt elegessem hanem mindig is így volt. Régen többet ettem sokkal

Oke egészségtelen tudom én is, de valahogy mikor iszom a finom vörösbort nem gondolok erre

ápr. 18. 21:34
 18/22 anonim ***** válasza:

15

Nem belekuszhat az eletebe a fuggoseg, hanem o mar massziv fuggo, a szinte minden nap egy uveg boraval. Amugy a tobbit tok szepen leirtad, na de hogy ezt magatol ne tudja valaki... Alkoholrol is, cigirol is.


Kerdezo, engem kerdeztel, de en meg nem mondom neked, miert iszol. Azt csak te tudhatod. A "mert szeretem a bort" szintu parasztvakitast hagyjuk is, minden alkesz ezt mondja. Meg hogy barmikor le tudja tenni. Biztos mondogatod azt is, hogy "ugyan mar, en nem is iszom tomenyet, ez csak bor". Meg a tobbi maszlag. Mindet hallottam mar.


Inkabb az lenne a kerdes, miert irtad ezt ki ide, es miert ilyen cimmel. Pontosan tudod, hogy nem egeszseges, mitol lenne az? Mert sportolsz? Lemozgod a borral bevitt kaloriakat? Mintha csak a kaloria artana a szervezetednek.

ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki, amit a kérdésben is olvasni lehet. Mert tudom hogy egészségtelen de nem tudom hogy mennyire. Mivel nem tartok olyan soknak egy uveg bort sok ismerősöm iszik ennyit illetve nem minden nap szoktam inni csak szinte. És hogy mivel egészségesen étkezem és sportolok, ez valamit kompenzal e ebből. Igen, pontosan ezért írtam ki a kérdést, hogy kapjak valaszokat, mert kíváncsi vagyok a véleményekre
ápr. 18. 22:15
 20/22 anonim ***** válasza:
Az alkohol es a cigi karos hatasait nem kompenzalja az egeszseges kajad es a sportolasod. Abszolut egeszsegtelen. Es alkoholista vagy, inkabb ezzel foglalkozz.
ápr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!