Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért olyan szőrnyen megbizhat...

Miért olyan szőrnyen megbizhatatlan, felelőségtől mentes némelyik orvos?

Figyelt kérdés

Tudom vannak kivételek igy nem általánosítok csak elkeseredettségemben kérdem! Tavaly dec.-ben felkerestem a nőgyógyászt, mert vérezgetni kezdtem (2 év kihagyás után)és fájt a hasam. Ő elküldött egy másik ker.-be UH-ra ahol az orvos olyan flegma volt, hogy majd a szőnyeg alatt hátráltam ki. Na mindegy fél perc alatt elvégezte az UH-t és eredményt leirta és kezembe nyomta! A méhem norm. a petefészek norm. A méhnyálkahárty megvastagodott.

Vissza a nőgyógyászomhoz. Megvizsgált, rákszűrést végzett, kikérdezett, majd közölte nem talál semmit!

1 hét múlva sms-ben elküldte a rákszűrés eredményét ami P2

azaz negativ.

Megnyugodtam de a fájdalmam nem szünt igy a háziorvos (az én kérésemre)elküldött teljes hasi UH-ra ahol kimutatták a méhem megnagyobbodott, a petefészkemen meg tisty van. Mindez 2 hét leforgása alatt.

A hasam azóta is fáj, alig tudom végezni a ,munkámat. Felhívtam a dokit aki azt mondta nőgyógyászatilag minden rendben, biztos idegi alapon fáj. ??

Kérdésem: Miért nem küldött küretre a méhnyálkahártya vastagság és a cysta miatt?

Most ott tartok, hogy előjegyeztettem magam másik dokinál, kb.2 hét mí fogdni tud!

Lehet, hogy semmi baj de lehet, hogy ez az idő visszafordíthatatlan a betegség szempontjából!?

Hát ennyit némelyik orvosról!!


2009. febr. 3. 13:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
a tisty= cysta akar lenni
2009. febr. 3. 13:23
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Értem én, oké. De. A petefészkeden lévő cisztát miért akarod kürettel eltüntetni? :) Ez ui nem lehetséges.

A megvastagodott méheden szintén nem a küret fog segíteni...

Miért akarsz ehhez jobban érteni, mint ők, amikor nem értesz hozzá? Ne haragudj, igazán nem bántani szeretnélek, és az is lehet, hogy az orvos valóban utálatos volt veled, de hátha ennek az is az oka lehet, hogy neki is elmondtad, mit kellene csinálnia...

Ha ebben tévedek, elnézést.

2009. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem értek jobban hozzá, szó sincs erről!!

Küretet azért kellett volna végezni szerintem mert a vérzés 2 év kimaradás után nem normális! Ehhez nem kell orvos!!

A megvastagodott méhnyálkahártya pedig szintén valami rendellenesség, ezt is tudom!

2009. febr. 3. 13:35
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és valóban tévedsz mert semmit nem mondtam a dokinak az Uh előtt és utána sem!
2009. febr. 3. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a megvastagodott méhnyálkahártya az teljesen normális egy egészsélges nőnél a ciklusa bizonyos szakaszában. A nyh a mensivel távozik, és után arövid reganerációt követően azonnal vastagodni kezd. Teljes vastagságát kb az ovulációra éri el, ami 10-20mm is lehet! Utána a következő mensiig vár, hátha jön a baba amit be kell fogadnia. vagyis nem betegség az oka.

Ha a panszaid nem szűnnek, szerintem ne add fel, keress másik orvost. A kapott leleteid csak annyit bizonyítottak, nem nőgyógyászati eredetű. De ezer más oka lehet. Keress fel sebész, eetleg urológust, belgyógyászt!

A panasz mindig jogos, az orvosnak pedig kötelessége komolyan venni, ne hagyd magad.

Ez persze nem mentség senki viselkedésére, mindössze az adott szakterületen (szerencsére) nincs semmi problémád.

A petefészek ciszta pedig egy teljesen ártalmatlan, nagyon gyakori elváltozás, a nők kb 2/3nak van. Okozhat panaszokat pl mensi előtt amikor megtelik folyadékkal. Ha a fájdalmaid elviselhetetlenek le fogják szívni a tartalmát, de sajna a következő periodusban újra telitődni fog. Operálni és bármi egyebet tenni csak akkor fognak, ha a teherbeesést akadályozza, vagy túl sok van belőle. Ebben az esetben kiveszik az érintett oldali petefészket.

De tényleg nem mondd soha egyik szakembernek sem hogy mit tegyen, mert ebben az esetben ogos a kérdés, ha tudod mit kell tenni minek jöttél hozzá!

Mielőbbi gyógyulást!

2009. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

13:56

Már nem menstruálok kedves válaszadó!

Oly korba léptem! ) Soha egyetlen orvosnak, nem mondtam meg, hogy mit tegyen!

A problémám az,hogy fáj,(ez a legnagyobb) de amellett az is., hogy két különböző UH mást mutatott ki!

Egyik szerint neg. A másik nagyobb méh, cysta.

Ha nem fájna nem érdekelne.....

2009. febr. 3. 14:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Prolaktin túltermelés miatt (175%) tegnap egy intelligens endokrinológus CT-re akart küldeni. Azzal a megjegyzéssel, hogy noha azért járok hozzá, mert nem tudok terhes maradni emiatt és szeretnék, szóval azt fűzte hozzá, hogy CT és utána 6 hónapig védekezés, mert annyira felborít a CT általi besugárzás. Beijedtem, és egy kardiológus (!) ismerőshöz fordultam véleményért és beajánlásért már endokrinológushoz. Hozzá holnap megyek, de telefonon annyit elmondott, hogy 35-ös ptrolaktinnál előbb kezelés, és ha utána nem javul a helyzet, jöhet a komolyabb kivizsgálás.


Ezzel arra szerettem volna rávilágítani, hogy besugaraztak volna, hiába. Ugye, nem az ő testéről van szó, neki könnyebb belőni a gyógyszeradagot, nem 4-5x kell visszajárjak, hanem egyből kiír. Igen, felelőtlenek... ezért én komolyabb bajjal nem egy orvos véleményét kérem ki...

2009. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Ne általánosítsatok. És csendben megjegyzem, hogy a két eset sem hasonló...
2009. febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

16:51 Teljesen egyetértek veled!

A halálom mikor azt mondja egy orvos: -Ez nem fájhat annyira! Hát honnan a bánatból tudja,hogy kinek mennyire fáj valamilye?

2009. febr. 3. 17:00
 10/11 A kérdező kommentje:
16:59 Ha végig olvasol, leírtam, hogy nem általánosítok de sajnos nem minden doki hisz a betegnek, mondván ő jobban tudja! A fájdalom valamit jelez és egy lelkiismeretes orvos utánajár ha a betegnek további panasza van!
2009. febr. 3. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!