Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a bajom? ég életemben...

Mi lehet a bajom? ég életemben nem menstruáltam rendszeresen.

Figyelt kérdés
Még életemben nem menstruáltam rendszeresen. Már 6 hónapja nem jött meg. Szüörösödöm. 75 ről felhiztam 95 kg ra. voltam már dokinál de még szuz vok nem vizsgát meg csak vérvételt csinált amiben nem tudott kifogásolni valot találni. azt mondta h foggyjak le. Valami sulyos bajom van?? Nem fáj a hasam sem. tavaly csak 2 xer volt mensim. 19 éves vagyok
2011. febr. 13. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen hormonokat nézett? Le tudod írni az eredményeket?

Egyébként ez PCOS gyanús. De lehet pajzsmirigyprobléma is.

Indokolt lenne egy UH, valamint cukor és inzulinrezisztencia vizsgálat is.

2011. febr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keress endokrinológust!
2011. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, semmi esetre se kéne tovább várni. A háziorvosoddal is meg kellene beszélni, ő is elküldhet bizonyos vizsgálatokra. Meg egy másik nőgyógyásszal is lehetne próbálkozni. Ennyi idősen már többet lehetne tenni. A pajzsmirigy-zavar nem valószínű, illetve inkább a nagymértékű fogyástól szokott leállni a ciklus, elmaradni a vérzés (pl. anorexia). A hízás viszont lehet pajzsmirigy-alulműködéstől. A szőrösödés férfias típusú? Ezeket mind a háziorvossal is meg lehetne beszélni.
2011. febr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!