Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lenne pár kérdésem a menstruác...

Lenne pár kérdésem a menstruációval és a tamponhasználattal kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

13 leszek áprilisban, és tegnap jött meg először..

betettem egy betétet, bent volt kb 2 órát, de nagyon idegesitett, így feltettem egy tampont.

simán ment, nem fájt nem éreztem, előtte és utánna nagyon alaposan kezet mostam.

fél 6kor tettem fel a tampont, és 9kor ki akartam venni hogy betétet tegyek éjszakára.

de a tampon még nem telt meg , így nem jött ki.

beállítottam az éberesztőmet 11re, és kimentm a mosdóba akkor, hogy kivegyem.

sikerült is, de még mindig nem volt tele,ezért nem volt annyira felemelő kivenni, csak ugye éjszaka volt,és reggelig nem hagyhattam bent, mert úgytudom 4 óránként cserélni kell.

Szóval. ilyen esetben mit tegyek? vegyem ki , vagy várjam meg amíg megtelik? Nem baj ha 'túlmegy' a 4 órán,várjak míg teljesen megtelik?

[Nem igazán szeretnék betétet, mert rettentően zavar, ma is azt tettem a suliba, de borzalmas volt..]

és hogyan mondjam el apunak? nagyon félek, ez tabu volt mindig nálunk.

pont nem volt itthon mikor észrevettem h megjött, és mikor hazajött nem volt merszem elmondani neki, de elfogyott a betétem, és nincs kitől kérjek, anya nem él velünk,nővérem sincs.

előre is köszi a NORMÁLIS válaszokat, és bocsi a hibákért.

12,5/L


2011. febr. 14. 15:26
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

ja amugy ob. mini tampont tettem fel, a legkissebbet.

a vérzésem gyenge.

2011. febr. 14. 15:28
 2/21 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de adnak a tamponokhoz használati utasítást. Szerintem előbb azt olvasd el, és ha van még kérdésed csak ezután tedd föl.
2011. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
vezesd fel valahogy a témát
2011. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
egy dobotkában vannak a tamponok, mivel kb 1 éve vettem, és szétjött a doboza, és véletlen a használati utasitással együtt dobtam ki. :S
2011. febr. 14. 15:33
 5/21 A kérdező kommentje:
*dobozkában
2011. febr. 14. 15:33
 6/21 anonim ***** válasza:

Akkor veszel egy másik doboz tampont.

Betétet is vegyél, erősebb napokon jobb, ha több "minden" van rajtad, amíg kitapasztalod, hogy milyen a vérzésed.

2011. febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

olvasd már el kérlek szépen rendesen hogy mit írtam :)

'és hogyan mondjam el apunak? nagyon félek, ez tabu volt mindig nálunk.

pont nem volt itthon mikor észrevettem h megjött, és mikor hazajött nem volt merszem elmondani neki, de elfogyott a betétem, és nincs kitől kérjek, anya nem él velünk,nővérem sincs.'


szebpénzt pedig nem kapok.

ugyhogy kérlek, vagy ne is írj inkább, vagy adj választ a kérdésemre.

köszi

2011. febr. 14. 15:40
 8/21 anonim ***** válasza:
36%

Hé, kiscsaj!


Azért álljunk már meg, jó ? Segíteni akartam.


Akkor kérsz pénzt apádtól, mit tudom én, csokira. Azátn megveszed.

Ennyi.

2011. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Várj, amíg megtelik, akkor vedd csak ki. De igazából ha úgy veszed ki, hogy utána nem akarsz újabbat használni, akkor ki lehet venni...kicsit húz, de kibírható szerintem...a fonalát mindig húzd ki jól.

Nem tudom, de szerintem mindenképp mondd meg apukádnak, szerintem ő is gondolta, hogy menstruálni fogsz egyszer, kikerülhetetlen, elég szomorú, hogy tabuként kezelitek...mondjuk sok férfi undorodik az ilyen női gondoktól. Valahogy mondd meg neki, nem lehet kikerülni:S

2011. febr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék akkor itt böngészni.

Egyébként max 8 órát lehet bent egy tampon.

Éjszakára akkor sem túl egészséges ha kényelmes, de néha belefér.

Apukádnak pedig nyugodtan elmondhatod, hogy nagylány lettél :) Hidd el, ő jobban zavarba fog jönni mint te.

2011. febr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!