Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lenne pár kérdésem a menstruác...

Lenne pár kérdésem a menstruációval és a tamponhasználattal kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

13 leszek áprilisban, és tegnap jött meg először..

betettem egy betétet, bent volt kb 2 órát, de nagyon idegesitett, így feltettem egy tampont.

simán ment, nem fájt nem éreztem, előtte és utánna nagyon alaposan kezet mostam.

fél 6kor tettem fel a tampont, és 9kor ki akartam venni hogy betétet tegyek éjszakára.

de a tampon még nem telt meg , így nem jött ki.

beállítottam az éberesztőmet 11re, és kimentm a mosdóba akkor, hogy kivegyem.

sikerült is, de még mindig nem volt tele,ezért nem volt annyira felemelő kivenni, csak ugye éjszaka volt,és reggelig nem hagyhattam bent, mert úgytudom 4 óránként cserélni kell.

Szóval. ilyen esetben mit tegyek? vegyem ki , vagy várjam meg amíg megtelik? Nem baj ha 'túlmegy' a 4 órán,várjak míg teljesen megtelik?

[Nem igazán szeretnék betétet, mert rettentően zavar, ma is azt tettem a suliba, de borzalmas volt..]

és hogyan mondjam el apunak? nagyon félek, ez tabu volt mindig nálunk.

pont nem volt itthon mikor észrevettem h megjött, és mikor hazajött nem volt merszem elmondani neki, de elfogyott a betétem, és nincs kitől kérjek, anya nem él velünk,nővérem sincs.

előre is köszi a NORMÁLIS válaszokat, és bocsi a hibákért.

12,5/L


2011. febr. 14. 15:26
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ilyen szomorú és nehéz helyzetben vagy. Nem tudom, mekkora helyen élsz (falu, kisváros, nagyváros) ismered-e a helyi körzeti védőnőt. Minden iskolának van védőnője (kisebb helyeken a körzeti védőnők járnak rendszeresen az iskolákba is), hozzá bizalommal fordulhatsz minden ilyen kérdéssel, ez is a munkánkhoz tartozik. Lehet, hogy többet tud a gyakorlatban is segíteni, mint gondolnád. Én régebben iskolai védőnő is voltam, valamikor még bemutató mintacsomagjaink is voltak a különböző higiéniai termékekből (mostanában már ilyesmi nincs, mert sajnos reklámnak minősülne, pedig jó volt, mert be lehetett mindenkinek mutatni, hogy mi hogyan néz ki, hogy kell használni).
2011. febr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!