Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lenne pár kérdésem a menstruác...

Lenne pár kérdésem a menstruációval és a tamponhasználattal kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

13 leszek áprilisban, és tegnap jött meg először..

betettem egy betétet, bent volt kb 2 órát, de nagyon idegesitett, így feltettem egy tampont.

simán ment, nem fájt nem éreztem, előtte és utánna nagyon alaposan kezet mostam.

fél 6kor tettem fel a tampont, és 9kor ki akartam venni hogy betétet tegyek éjszakára.

de a tampon még nem telt meg , így nem jött ki.

beállítottam az éberesztőmet 11re, és kimentm a mosdóba akkor, hogy kivegyem.

sikerült is, de még mindig nem volt tele,ezért nem volt annyira felemelő kivenni, csak ugye éjszaka volt,és reggelig nem hagyhattam bent, mert úgytudom 4 óránként cserélni kell.

Szóval. ilyen esetben mit tegyek? vegyem ki , vagy várjam meg amíg megtelik? Nem baj ha 'túlmegy' a 4 órán,várjak míg teljesen megtelik?

[Nem igazán szeretnék betétet, mert rettentően zavar, ma is azt tettem a suliba, de borzalmas volt..]

és hogyan mondjam el apunak? nagyon félek, ez tabu volt mindig nálunk.

pont nem volt itthon mikor észrevettem h megjött, és mikor hazajött nem volt merszem elmondani neki, de elfogyott a betétem, és nincs kitől kérjek, anya nem él velünk,nővérem sincs.

előre is köszi a NORMÁLIS válaszokat, és bocsi a hibákért.

12,5/L


2011. febr. 14. 15:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10%
Nyugodtan mondd el nyugodtan Apukádnak, hiszen Ő is tudja mi a menstruáció és joga van tudni mi van Veled.
2011. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Az apukáddal élsz, lány vagy, mindenképpen beszélned kell erről vele. Ez most már nem lehet tabu, mivel apukád is tisztában van a női szervezet működésével, tudnia kell, miről van szó. Meg kell, hogy értse, lehet, nem gondolt még arra, hogy aktuálissá válik ez a téma, de MUSZÁJ megbeszélni. Nem kapsz zsebpénzt, mégis, miből vehetnéd meg a betétet, tampont a jövőben? Ezt tisztáznotok kell, mert ettől kezdve havi rendszerességgel leszel "nagylány", és apukád sem dughatja a fejét a homokba. Tudnia kell, mit vállalt egy lánygyerek nevelésével. Tudom, nehezebb férfival beszélni erről, még ha az apukád is, de nem lehet halogatni.

Csak komolyan és őszintén.

Az első pár alkalommal nem olyan erős a menzesz, sokaknál több hónapig csak barnás, pecsételős, míg be nem áll a szervezet. Szerintem korai ilyenkor a tampont használni, mert tényleg félig szárazon marad, és akkor fáj, ha kiveszed. Nagyon szuper betéteket lehet már kapni, nagyon vékonyak, próbáld megszokni, és pár hónap múlva tampont használni. Arra is apukádnak kell pénzt adni, szokja meg, hogy ez egy fix havi pluszkiadás, és ne legyen kellemetlen, ha a fürdőszobában betétes csomagot, vagy tamponos dobozt talál.

Na, készülj a beszélgetésre, sok sikert.

2011. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
"Apa!Mostantól szükségem lesz betétre/tamponra(inkább betétet mondj mert lehet, hogy apukád megijedne attól a gondolattól hogy a 12.5 éves kislánya valamit feldug magának)
2011. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha nagyon félsz a beszélgetéstől, írj neki egy levelet, amit az asztalára, szobájába teszel. Amúgy nagymamád vagy nagynénid sincs, aki esetleg segíthetne?
2011. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek.

nem, nincsen senkim..

egy mamám volt, ő 2 hete halt meg, holnap után lesz a temetése,a többi nagyszülőm meghalt még baba koromban és anyukám pedig 7 éves koromban, egy orvosi műhibában. :'(

szóval csak apa..de szinte rettegek elmondani neki :((

2011. febr. 14. 19:26
 16/21 A kérdező kommentje:

még egy kérdés.északa miért nem véreztem?

vagyis ugye, beállítottam a telefonomat, hogy csörögjön 11kor este, hogy kivegyem a tampont, és betegyek egy betétet.

be is tettem, de reggel mikor megnéztem, egy csepp vér sem volt rajta.

(mikor kitöröltem, akkor viszont nagyon véres volt..)

buta kérdés, de a fekvés miatt?

2011. febr. 14. 19:29
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy a fekvés miatt-e, de én sem vérzek éjjel. (pedig már vagy 20 éve "nagylány" vagyok) Viszont azt számításba kell venni, hogy reggel mikor felkelsz, megindul, elég erősen. Én ilyenkor sprintelek a fürdőbe. Egyébként én is mindig tampont használok, a betétet utálom, van olyan O.B., hogy "lightflow", ez pont arra van, ha gyenge a vérzésed. Ha legközelebb így jársz, hogy este 5-6 körül érik meg a csere, akkor már ne tegyél be tampont, én olyankor van, hogy csak egy tisztasági betétet teszek be, az nálam kibír kb. 1 órát, aztán megyek fürödni, és utána már betétet használok.

Szerintem apukáddal csak egyszerűen közöld a tényt, hogy "nagylány" lettél, szükséged lesz a jövőben havi rendszerességgel erre-arra, és ennyi. Valószínűleg zavarban lesz, de meg fogja érteni, főleg mivel tőle függsz anyagilag. A használt "cucc" gondos becsomagolásáról ne felejtkezz meg, és semmi esetre se húzd le a wc-n. ( lehet, hogy túlzás, de én pl. alufóliába csomagolom, az elég jól zárja a szagokat, és nem gusztustalan a kukában)

Légy bátor, hiszen NŐ vagy, később lesz még egy pár ismeretlen dolog az életedben, amiben apukád nem biztos, hogy segíteni fog tudni, de hát azért van ez a fórum :-)

Sok sikert.

2011. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már feltetted egyszer, akkor írtam rá egy elég hosszú választ. Remélem elolvastad, mert csak magamat ismételném. Tampont semmiképpen ne hagyj benn 8 óráig. Akkor sem, ha a magasan képzett tájékoztatót író emberek ilyesmit ajánlanak.


Apádnak pedig el kell mondani. Ez az élet, a nőiesség része. Miért utasítod el a nőiességedet?

2011. febr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

oké,majd valahogy elmondom :\


amugy, erősödni fog majd még a vérzésem?

mert most nagyon kevés, és a legkissebb tampon is nagyon lassan telik meg, de szeretnék inkább ezt használni.

szóval, fog erősödni a vér mennyisége?

2011. febr. 14. 21:38
 20/21 anonim ***** válasza:
Később igen. Szerintem még ne használj tampont. Ki fog szárítani és könnyebben kapsz fertőzést is. Más lány is elfogadja a menstruációt, mi felnőtt nők is. Én is ugyanúgy használok betétet és semmiben nem akadályoz. Hozzáállás kérdése.
2011. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!