Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet nagy naj, ha tovább...

Lehet nagy naj, ha tovább benthagyom a tampont?

Figyelt kérdés

Holnap megyek Debrecenbe, ami nekem 3 órás út. És most van meg. Holnap lesz ötödik napja, már csak kevés van, de azt tudni kell, hogy nekem eddig mindig kb. 6 nap volt. És hát ugye a tampont akkor az is lehet, hogy mondjuk csak 8 óra múlva tudom cserélni? :O :( ez nagy baj lenne? egyszeri eset. Illetve szerintetek normál jó lesz?


Előre is köszönöm a válaszokat!

16/L


2011. máj. 18. 23:06
 1/10 A kérdező kommentje:
**baj
2011. máj. 18. 23:08
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy baj lenne. De az út idejére nem tudsz betétet használni? AZ biztosabb. De egyébként honnan mész Debrecenbe hogy csak 8 óra múlva tudnád cserélni?
2011. máj. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

tampon max 8 órát lehet bent, de javaslom, hogy 4 óránként cseréld, olvasd el a tájékoztatóját


amúgy kézfertőtlenítő gél és egy piszkosabb mosdóban is tudsz tampont cserélni

2011. máj. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Így voltam már én is, pont vonatozás miatt! És nem lett bajom tőle. Annyira nem volt erős, hogy muszáj lett volna cserélni.

Fertőtlenítő meg kéztörlő ide-oda... az a helyzet, hogy ezeken a gusztustalan vonatokon szerintem még a pisilést is jobb mellőzni.

Nagyobb kockázatnak tartom a vonaton történő tamponcserét, mint azt, hogy kissé tovább maradjon bennem, mint ahogy az elő van írva, illetve ahogy cserélné az ember...

2011. máj. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
jha, amúgy busszal megyek! az út nem 8 óra, "csak" 3, de 8 óra kb. amire WC-re eljutok..:/
2011. máj. 18. 23:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Túl nagy bajod ennyitől még nem lesz, én első pár napban éjszakára használom (tudom, nem egészséges, de ki a fene akar kétszer ágyat húzni meg hatszor kimenni mosdóba?!). Te tudod, milyen erős, szerintem egy mini is elég lesz, a legnagyobb baj, ami eshet, hogy megtelik és kifolyik mellette a vér, szóval használj betétet is azért. És én inkább majd bepisilek, minthogy elmenjek vonaton wc-re, nemhogy ilyen macerás dolgokba kezdjek. XD
2011. máj. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor marad a tampon+betét kombóó :D
2011. máj. 19. 00:29
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem az a gond, hogy esetleg megtelik és átázol 8 óra alatt (bár az sem utolsó), hanem hogy egészségtelen. A bacik pár óra múlva kezdeónek el szaporodni, 8 órával később már egész számottevő a mennyiség. Nem egészséges.

Azt sem ajánlanám, hogy vonaton cserélj tampont, az nagyon gáz.

Én a helyedben reggel indulás előtt felhelyeznék egy tampont, és egy betétet a bugyiba. 4 órával később kihúznám a tampont a vonaton, persze csak a zsinórhoz érve, puncihoz nem, és akkor a további 4 órára ott a betét.

Ez a leghigiénikusabb megoldás meglátásom szerint.

Pláne, ha a dm-ben kaphato Organic betétet használsz.

2011. máj. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
gyakrabban kel cserélni a tampont,8óránként minimum,mert ha pang a vér benned akkor gyűlnek a bacik is
2011. máj. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
amúgy leírtam, hogy busszal megyek. Végül elég lett egy tisztasági :O már nem nagyon volt a végére :) úgyhogy megúsztam ^^
2011. máj. 20. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!