Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ismét felfázásom lehet? Mi...

Ismét felfázásom lehet? Mi okozhatja a tüneteket?

Figyelt kérdés
Három hete hólyaghurutom volt, kaptam rá antibiotikumot, amit rendesen beszedtem. A labor nem mutatott ki semmi különöset, az ultrahang pedig teljesen rendben volt. A gyógyszert pár napja hagytam abba, de tegnap óta ismét szinte óránként járok wc-re. Most egyáltalán nem fáj a vizeletürítés. Megint visszaestem volna? Mit tegyek hogy gyorsan elmúljon ez a gyakori wc-re járás?
2009. márc. 13. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szegény, nagyon ismerős a szitu. úgy tűnik nálad is krónikussá vált a hurut (ez sajnos nagyon gyakori).

vissza kell menni az urológiára, és elmondani a panaszaidat. vizelettenyésztést kell végeztetni, hogy megtalálják a pontos baktériumot, ami a fertőzést okozza, és célzottan kezelni egy újabb de hosszabb antibiotikumos kúrával. de majd ezt aorvos részletezi.

életmódbeli tanácsokkal is ellát majd az orvos. remélem, hogy többször nem újul ki.

2009. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lanyok! Ajanlom, hogy uljetek be kellemes meleg vizbe, es kamillat tegyetek bele. Nagyon jo hatassal van ezekre a problemakra. Nekem a dokim javasolta, persze a gyogyszer mellett, nem helyettesiti az orvost.

Tartsatok melegen a derekatokat, pocakotokat. Jobbulast kivanok.

2009. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint kétféle okból lehet hólyaghurutot kapni, az egyik a "sima" felfázás, a másik a "nászutas betegség" névre hallgat. Ennek akkor nagyobb az esélye, ha a nőnek rövidebb a húgycsöve, így szeretkezés közben a bacik könnyebben feljutnak a hólyagba és megtelepszenek, ezzel okozva a gyulladást. Sajnos egyetlen 100%-os megelőzési módszert nem tudok mondani. Azt olvastam, hogy szeretkezés előtt és után alapos tisztálkodás, valamint tanácsolják egy pohár víz megivását előtte, és pisilést közvetlenül az aktus után. Ez segít megelőzni a bacik megtelepedését. Ajánlják még a tőzegáfonya kapszulát is, nekem nem vált be, illetve nem vettem észre. Évi átlagban 3-4szer szenvedek tőle, de lekopogom fél éve tünetmentes vagyok :) Csak kicsit szar h rohanok WC-re utána mindig.. Ez van.. Ha baj van akkor antibiotikum, ami persze utána meg a gombáknak kedvez. Ez egy ördögi kör..
2009. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!