Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S Mit csináljak? 13/L?

S. O. S Mit csináljak? 13/L?

Figyelt kérdés
Mér kb. egy éve borotválom a hónaljam, néha megvágtam magam, de nem volt semmi baj. Régen használtam borotvahabot, aztán nem, egy ideje pedig vettem ilyen nivea shower&shave tusfürdőt amivel könnyebb borotválni, mult héten nem volt nálam ezért simán leborotváltam, de tele lett piros pöttyel a hónaljam körül.Van ilyen pattanás szerű is, meg kisebbek is. Most muszáj holnapra leszednem a szőrt, gondoltam nem esek neki borotvával,vettem Veet szőrtelenitő krémet, szerintetek az leszedi, és nem ront a helyzeten? A másik kérdésem pedig, hogy mit csináljak a pöttyökkel? Vagy majd elmúlik magától?
2011. máj. 22. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Érzékeny, de szerintem nem rosszabb, mint a krém. Nekem attól sebes lett. Az epilátorral nem volt annyi bajom, pedig nekem érzékeny a bőröm.
2011. máj. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ha a borotválástól kis piros pöttyeid lettek, az epilátortól vérben fogsz úszni... ez saját tapasztalat, ha bátor vagy, nyugodtan próbáld ki, de engem a hideg ráz még a gondolatától is :|

a helyedben borotvával szedném le most is (bár picit ez is fájni fog) még a végén kiderül, hogy érzékeny vagy a krémre és akkor nagyon fog csípni... (már jártam így :) lehet csak az én bőröm ennyire érzékeny?)

a pöttyök idővel elmúlnak, és legközelebb használj habot, mert úgy kevésbé valószínű, hogy újra előjönnek.

2011. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
És ha most leborotválom tehetek rá habot?
2011. máj. 22. 20:48
 14/16 anonim ***** válasza:

Krémet most ne használj attól még csak rosszabb lesz. Epilálni szintén nem ajánlom, ha amúgyis sérült most a bőröd. Ha nagyon nagyon fontosnak találod akkor habbal borotváld le, anélkül semmiképpen.

Amúgy mikor nekem ilyen volt akkor nem vettem fel olyan felsőt amiből látszana, tudom meleg van már de egy rövidújú pólót ki lehet bírni amig begyógyul rendesen, mert így csak rosszabb lesz.

És hidd el ha a barátod miatt tartod fontosnak és előtte szégyeled ha szőrös kicsit, nem fogja zavarni, meg ezt meg lehet érteni. Szerintem várd meg amig begyógyul.

2011. máj. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

13 évesen már borotválod a hónaljadat? Mit, azt a pár millimétert?

Szerintem fölösleges, csak magadnak ártasz vele, a kiütés még hagyján, de nagyobb sebek, gomba, sőt bőrrák is kialakulhat.

2011. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Meg ha ezt a kis szőrt szégyenled, akkor mi lesz nagyobb sebek, gomba esetén, amikor majd bőrgyógyászhoz kell járni?
2011. máj. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!